Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna
2018-06-20

ENERGA-OPERATOR informuje, że w związku z usuwaniem

awarii energetycznej na ul. Granicznej zajęto pas drogowy.

Powierzchnia zajętego...

ul. Dziewiarska
2018-06-20

ENERGA-OPERATOR informuje, że w związku z usuwaniem

awarii energetycznej na ul. Dziewiarskiej zajęto pas drogowy.

Powierzchnia zajętego...

ul. Batalionu Parsol 50
2018-06-18

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. - Wydział Sieci Kanalizacyjnej informuje, że w związku z usuwaniem
 awarii sieci kanalizacyjnej na ul. Batalionu...

ul. Targowa 1
2018-06-18

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na ul. Targowej...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2015-10-30
Ulica Dobrzykowska wyremontowana
Dziś zgodnie z planem została otwarta dla ruchu ulica Dobrzykowska na odcinku od Radziwia do ronda Ronda 19 pp. Odsieczy Lwowa. Całkowity koszt inwestycji na osiedlu Radziwie wyniósł 2.643.839,67 zł.
- Zgodnie z terminem zakończył się pierwszy etap remontu ul. Dobrzykowskiej zaplanowany na rok 2015. Etap drugi planujemy do realizacji w roku 2016. W ramach tegorocznej inwestycji wykonaliśmy nową nawierzchnię jezdni o szerokości 7 m i długości 1889 m.  Powstały chodniki w obrębie zatok autobusowych i dojść do przejść dla pieszych o powierzchni 841,35m2. Dalszy etap chodników wybudujemy w ramach przebudowy ulicy w przyszłym roku. Powstały także 3 nowe zatoki autobusowe, oznakowanie stałe obejmujące: pionowe znaki drogowe - znaki zakazu, nakazu ostrzegawcze  i informacyjne - mówił podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. 
 
- W czasie inwestycji obustronne poszerzono istniejącą jezdnię z szerokości 6 m do szerokości 7 m, ze ściekiem przykrawężnikowym, Całkowicie przebudowano drogę - ułożono podbudowę z betonu asfaltowego,  geosiatki zapobiegające powstawaniu spękań na powierzchni jezdni a także wykonano warstwę wiążącą z betonu asfaltowego grubości 6 cm i warstwę ścieralną z SMA. Jeszcze dziś do końca dnia Wykonawca ma czas na dokończenie porządkowania terenu i poboczy, dlatego obowiązują jeszcze ograniczenia prędkości - wyjaśniał dziennikarzom Tomasz Żulewski dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, który realizował inwestycję.
 
Zadowoleni mogą być także pasażerowie Komunikacji Miejskiej. W zakresie zatok autobusowych nastąpiła wymiana nawierzchni i zmiana lokalizacji jednej zatoki. Zatoki zostały wykonane z betonu cementowego. Od soboty 31 października autobusy KM Płock wrócą na swoje stałe trasy. W obrębie zatok autobusowych i w ciągu dojść do przejść dla pieszych. Dalszy etap chodników zostanie wykonany w ramach przebudowy ulicy w kolejnym roku. Na peronach oraz przed przejściami dla pieszych została ułożona kostka betonowa brukowa z wypustkami koloru żółtego dedykowana osobom niedowidzącym i niewidomym.
 
Powstało także nowe oznakowanie pionowe i poziome zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu. Na odcinkach zrealizowanej inwestycji umocniono pobocza destruktem asfaltowym pochodzącym z frezowania istniejącej nawierzchni. Szerokość pobocza wynosi 1,25m. Powstało także odwodnienie poza obszarem zabudowy pod chodnikiem i ścieżką celem odprowadzenia wód deszczowych na skarpę.
 
Generalny Wykonawcą robót była firma  STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa. Całkowity koszt przebudowy ul. Dobrzykowskiej to kwota 2.643.839,67 zł (brutto).  Inwestycja została dofinansowana w 50% z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju tj. w kwocie 1.341.000,00 zł.
 
W ramach II etap przebudowy ul. Dobrzykowskiej na osiedlu Radziwie planowanego do realizacji w 2016 r. dojdzie do rozbudowa ulicy na odcinku od ulicy Krakówka do Ronda 19 pp. Odsieczy Lwowa.
 
Zakres planowanych prac obejmuje budowę kanalizacji deszczowej na odcinku ok. 750 m z odprowadzeniem do rowu, budowę oświetlenia na odcinku  ok. 2 642 m, budowę ścieżki rowerowej na odcinku  ok. 1 550 m, budowę i przebudowę chodników na odcinku  ok. 2 642 m, przebudowę nawierzchni jezdni na odcinku ok. 750 m., wymiana wiat przystankowych.
 
Finalnie w ulicy Dobrzykowskiej zostanie zaprojektowana jezdnia o szerokości 7,00 m i chodniki z obu stron jezdni w terenie zabudowy, a po jednej stronie wzdłuż ogródków działkowych poza terenem zabudowy o szerokości zmiennej 1,5 -2 m, ścieżka rowerowa szerokości 2-2,2 m od ul. Wąskiej do dróg technologicznych w obrębie  Ronda 19 pp. Odsieczy Lwowa. Oświetlenie, które w obecnym stanie funkcjonuje tylko na terenie zabudowy,  zostanie wybudowane na całym odcinku od ul. Krakówka do Ronda 19 pp. Odsieczy Lwowa. Zostanie wymieniona kanalizacja deszczowa, która jest w bardzo złym stanie, w obszarze zabudowy na odcinku od ul. Krakówka do rowu. Planowany koszt inwestycji to kwota około 3.670.000 zł.
Przypominamy, że w latach 2012/2013 wykonano remont odcinka ulicy Dobrzykowskiej od granicy miasta Płocka do ronda 19 pp. Odsieczy Lwowa wraz z dostosowaniem niwelety drogi na odcinku budowanego wału przeciwpowodziowego.
 
W związku z otwarciem dla ruchu ul. Dobrzykowskiej od soboty 31. 10. 2015 r. od pierwszych kursów porannych autobusy linii 2 i 21 powrócą na stałe trasy. Autobusy linii 2 i 21 kursować będą wg rozkładu jazdy obowiązującego przed wprowadzeniem objazdu (rozkład zostanie umieszczony na przystankach i stronie internetowej). Nie będą już wykonywane kursy linii x2.
 
Stała trasa linii 2:
· Winiary, szpital – Medyczna – Dobrzyńska – Mościckiego – Miodowa – Tysiąclecia – Bielska – Kwiatka – Kolegialna – Kilińskiego – Portowa – Popłacińska – Kolejowa – Cicha – Dobrzykowska – Tokary – most Solidarności – Wyszogrodzka – Czwartaków – Podolszyce;
· Podolszyce – Czwartaków – Wyszogrodzka – most Solidarności – Tokary – Dobrzykowska – Kościelna – Popłacińska – Portowa – Kilińskiego – Sienkiewicza – Bielska – Tysiąclecia – Miodowa – Gałczyńskiego – Medyczna – Winiary, szpital.
 
Stała trasa linii 21:
· Dworzec kolejowy – Dworcowa – Jachowicza – Bielska – Kwiatka – Kolegialna – Kilińskiego – Kolejowa – Cicha – Dobrzykowska – Tokary – Jordanów – Dobrzyków – Gąbin;
· Gąbin – Dobrzyków – Jordanów – Tokary – Dobrzykowska – Kościelna – Kolejowa – Kilińskiego – Sienkiewicza – Bielska – Jachowicza – Dworcowa – Dworzec kolejowy.
 
Uwaga! Na ul. Dobrzykowskiej doszło do zmiany lokalizacji niektórych przystanków:
· przystanek OD Nadwiślański – w kierunku centrum autobusy zatrzymywać się będą w dotychczasowym miejscu (do czasu zakończenia prac remontowych bez wjazdu w zatokę), w kierunku Tokar ok. 50 m za dotychczasową lokalizacją (po zakończeniu prac remontowych autobusy wjeżdżać będą w zatokę ok. 50 m dalej);
· przystanek OD Złote Piaski – w kierunku centrum autobusy zatrzymywać się będą w dotychczasowym miejscu (do czasu zakończenia prac remontowych bez wjazdu w zatokę), w kierunku Tokar ok. 250 m przed dotychczasową lokalizacją.