Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna
2018-06-20

ENERGA-OPERATOR informuje, że w związku z usuwaniem

awarii energetycznej na ul. Granicznej zajęto pas drogowy.

Powierzchnia zajętego...

ul. Dziewiarska
2018-06-20

ENERGA-OPERATOR informuje, że w związku z usuwaniem

awarii energetycznej na ul. Dziewiarskiej zajęto pas drogowy.

Powierzchnia zajętego...

ul. Batalionu Parsol 50
2018-06-18

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. - Wydział Sieci Kanalizacyjnej informuje, że w związku z usuwaniem
 awarii sieci kanalizacyjnej na ul. Batalionu...

ul. Targowa 1
2018-06-18

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na ul. Targowej...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2015-12-07
Przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego zakończona
Prezydent Andrzej Nowakowski w czasie spotkania z dziennikarzami podsumował jedną z największych tegorocznych inwestycji drogowych w Płocku - zakończoną przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego.
- Przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego ma dla mieszkańców szczególne znaczenie. To nie tylko inwestycja drogowa, ale także rozdział kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową. Połowa pieniędzy na tę inwestycję pochodzi ze środków zewnętrznych z budżetu państwa - podsumował prezydent Andrzej Nowakowski.
 
W ramach inwestycji w branży drogowej została przebudowana jezdnia ulicy Kazimierza Wielkiego o nawierzchni asfaltowej wraz ze skrzyżowaniami od ul. Jasnej do ul. Okrzei na długość 1406 m.  Powstały chodniki po obu stronach jezdni wraz ze zjazdami w ciągu pieszym. Wzdłuż ulicy wykonano dwukierunkową ścieżkę rowerową o szerokości 2 m. Wykonano nowe oświetlenie uliczne.
 
W ramach prac związanych z infrastrukturą podziemną prace na poszczególnych etapach przebudowy polegały na robotach rozbiórkowych, budowie nowego kolektora kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi i przyłączami budynków, remoncie starego kolektora kanalizacji ogólnospławnej z przeznaczeniem jego na kanalizację sanitarną, przebudowie wodociągu wraz z przyłączami, przebudowie oświetlenia ulicznego, odtworzeniu konstrukcji jezdni po robotach w infrastrukturze podziemnej, nasadzeniu drzew i odtworzeniu zieleni.
 
W imieniu Gminy-Miasta Płock inwestycję zrealizowały Miejski Zarząd Dróg i Wodociągi Płockie. Wykonawcami było konsorcjum firm „MOLEWSKI” Sp. z o.o. z Włocławka i „INVEST DEVELOPMENT” Sp. z o.o. z Chodeczy.
 
Całkowity koszt wykonania przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego to kwota 6.539.374,38 zł Miasto Płock uzyskało po raz czwarty dofinansowanie na poziomie 50 procent kosztów inwestycji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.
 
Natomiast na ul. Parowa powstał brakujący odcinek drogi rowerowej o długości 370 m oraz nowe oświetlenie uliczne. Droga rowerowa połączyła wybudowane wcześniej ścieżki rowerowe w ulicach: Maszewskiej, Szpitalnej i Kazimierza Wielkiego. Zadanie zrealizował Miejski Zarząd Dróg, a wykonawcą była firma WASKOP z Płocka Całkowity koszt tej inwestycji to 392.370 zł.