Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Jabłoni 1
2017-06-23

Firma ELMO S.A. informuje, że w związku z usuwaniem awarii kabla telekomunikacyjnego na ul. Jabłoni 1 zostanie zajęty pas drogowy od...

ul. Łukasiewicza 9a
2017-06-22

ENERGA-OPERATOR informuje, że w związku z usuwaniem

awarii energetycznej na ul. Łukasiewicza 9a zajęto pas drogowy.

...
ul. Medyczna
2017-06-21

Firma Remontowo - Budowlana "LIPOWSKI" S. J. informuje, że w związku z usuwaniem awarii studni kanalizacyjnej na ul. Medycznej zajęto...

ul. Medyczna 5
2017-06-21

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. - Wydział Sieci Kanalizacyjnej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci kanalizacyjnej na ul. Medycznej...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2017-01-18
Ulica Kazimierza Wielkiego przebudowana

Zakończyła się przebudowa ulicy Kazimierza Wielkiego na odcinku od Starego Rynku do ul. Okrzei. Całkowity koszt wykonania inwestycji to kwota 1.543.943,88 zł brutto.

 

W ramach inwestycji powstała nowa infrastruktura w branży drogowej. Wykonano nawierzchnię jezdni z kostki granitowej o powierzchni 1500m2 na nowej konstrukcji drogi odtworzonej po robotach związanych z budową lub przebudową infrastruktury podziemnej, nowe chodniki i zjazdy z kostki betonowej szarej i grafitowej.

 

Wcześniej przeprowadzono gruntowne prace w infrastrukturze podziemnej. W efekcie wybudowano nowy kolektor kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi i przyłączami do budynków, wyremontowano oraz wykonano nowe elementy na starym kolektorze kanalizacji ogólnospławnej pod kanalizację sanitarną, wykonano nowy wodociąg. Przebudowano także sieć ciepłowniczą wraz z przyłączami do budynków.

 

Ulica zyskała także nową jakość dzięki inwestycji w branżę energetyczną. Wykonano nowe oświetlenie uliczne z oprawami w technologii LED wraz ze słupami oświetleniowymi, które są stylistyką dopasowane do charakteru starówki.

 

W imieniu miasta inwestycję zrealizował Miejski Zarząd Dróg oraz gestorzy sieci – Wodociągi Płockie sp. z o.o. oraz Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o jako współfinansujący. Roboty zrealizowało konsorcjum wykonawców P.I.B.„WASKOP” Elżbieta Wasek z Płocka i F.R.B.„LIPOWSKI” Sp. Jawna z Płocka. 

 

Całkowity koszt wykonania zadania to kwota 1.543.943,88 zł brutto. Współudział w finansowaniu: Fortum Power and Heat Polska - 27.138,72 zł i Wodociągi Płockie - 407.136,15 zł.

 

Zgodnie z podpisanym aneksem do umowy prace zakończono 7 stycznia 2017 r., natomiast 17 stycznia zakończyły się procedury odbiorowe. Wykonawca udzielił 72 miesięcy gwarancji.

 

Na przebudowanym odcinku ul. Kazimierza Wielkiego pozostaje do wykonania oznakowanie poziome i pionowe, co nastąpi w okresie sprzyjających warunków atmosferycznych. Po stronie KM Płock pozostał natomiast montaż parkomatów. Po zakończeniu tych prac dopiero będzie możliwe uruchomienie strefy płatnego parkowania na tym odcinku ulicy.