Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Podchorążych 19
2018-09-13

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na ul....

ul. Popłacińska 41
2018-09-12

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. - Wydział Sieci Kanalizacyjnej informuje, że w związku z usuwaniem
awarii sieci kanalizacyjnej na ul. Popłacińska...

ul. Kościuszki 2
2018-09-12

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na ul....

ul. Gajcego 11
2018-09-11

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. - Wydział Sieci Kanalizacyjnej informuje, że w związku z usuwaniem
awarii sieci kanalizacyjnej na ul....

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2017-10-10
Organizacja ruchu przy Cmentarzu Komunalnym
Ze względów bezpieczeństwa 1 listopada o godz. 5.00 do 22.00 zamknięta dla ruchu samochodowego i pieszego zostanie ul. Bielska na przebudowywanym obecnie odcinku: od ul. Targowej i budowie węzła obwodnicy „Bielska” po skrzyżowanie ul. Bielskiej z ul. Sierpecką. Działać będzie wahadłowa bezpłatna linia autobusowa na zamkniętym dla ruchu odcinku ul. Bielskiej.
Trwa budowa obwodnicy Płocka. Jest to inwestycja o strategicznym znaczeniu dla miasta, która zmieni życie nas wszystkich. Jej realizacja potrzebuje czasu. 1 listopada wciąż ulica Bielska będzie placem budowy. Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa wymaga, że tego dnia musimy prosić o skorzystanie z objazdów i ominięcie ul. Bielskiej.


1 listopada o godz. 5.00 do 22.00 zamknięta dla ruchu samochodowego i pieszego zostanie ul. Bielska na przebudowywanym obecnie odcinku: od ul. Targowej i budowie węzła obwodnicy „Bielska” po skrzyżowanie ul. Bielskiej z ul. Sierpecką. Dojazd samochodami do Cmentarza Komunalnego będzie możliwy wyłącznie z kierunku północnego – od Sierpca i Bielska. Przy nekropolii będzie dostępny tylko jeden parking – między pętlą autobusową, a stacją paliw. Kolejne parkingi są w przebudowywanym obszarze. 

Ulica Bielska będzie zamknięta dla ruchu samochodowego i pieszych 1 listopada w godz. od 5.00 do godz. 22.00, ale ostateczną decyzję o czasie wyłączenie przejazdu podejmą kierujący na miejscu ruchem policjanci. Apelujemy o stosowanie się do znaków drogowych i poleceń służb kierujących ruchem. Po zamkniętym odcinku będa mogły jeździć wyłącznie autobusy KM Płock obsługujące Cmentarz Komunalny, taksówki oraz uprzywilejowane pojazdy służb.

Objazdy z centrum do Cmentarza Komunalnego poprowadzą: ul. Chopina i ul. Targową, następnie ul. Otolińską i drogą wojewódzką 567 w kierunku na Górę do Nowego Boryszewa, a następnie droga powiatową 5203W do drogi krajowej nr 60 i ul. Bielskiej.

Parking na giełdzie samochodowej i bezpłatna komunikacja miejska

Można będzie też skorzystać z oferty, które przygotowały miejskie spółki: Rynek i Komunikacja Miejska. 1 listopada Rynex otwiera plac, który służy jako giełda samochodowa. W tym dniu będzie tam bezpłatny parking, a pracownicy Ryneksu pokierują ruchem, by nikt – kto zdecyduje się na skorzystanie z tej oferty – nie musiał domyślać się, gdzie i jak ma zaparkować.

Warto rozważyć takie rozwiązanie, bo na zamkniętym odcinku ul. Bielskiej kursować będzie – co kwadrans - autobus wahadłowy Komunikacji Miejskiej. 


Zalecamy skorzystać z oferty KM, która przygotuje na okres Wszystkich Świętych sześć specjalnych linii autobusowych. Linie „71” i „72” kursować będą do Cmentarza Komunalnego z Podolszyc Północ i Południe. Linia „73” pojedzie na tę nekropolię z Borowiczek. Linie „74” i „75” - ze Skarpy. Linia „76” zaś – z Borowiczek przez ul. Gościniec.

Linie te KM uruchomi już w sobotę 29 października, by zasygnalizować zmiany i możliwość skorzystania z takiego środka komunikacji. Linie te będą kursować także we wtorek 31 października i w czwartek 2 listopada. W środę 1 listopada wszystkie linie obsługujące Cmentarz Komunalny będą bezpłatne. Również regularnie jeżdżące na cmentarz linie 4 i 24 będą 1 listopada bezpłatne. 

Rozkłady jazdy linii specjalnych zawisną z wyprzedzeniem na przystankach autobusowych na kolorowym papierze oraz będą dostepne na stronach internetowych KM Płock, UMP i MZD. Informacje o zmianach w organizacji ruchu w rejonie płockich cmentarzy bedą dostępne także w lokalnej prasie i portalach internetowych oraz w lokalnych rozgłosniach radiowych.

Dzień Wszystkich Świętych jest świętem, które wszyscy obchodzimy w szczególny sposób. W tym roku szczególnie zachęcamy do skorzystania z oferty Komunikacji Miejskiej, która 1 listopada przygotuje osiem bezpłatnych linii autobusowych, skierowanych na cmentarz komunalny.