Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2017-12-22
Bielską jedziemy już po wiadukcie
- Jest to ważny moment z punku widzenia rozwoju miasta. Oddajemy do użytku przebudowaną ulicę Bielską i uruchamiamy przejazd wiaduktem – mówił w piątek na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Konferencja odbyła się na wiadukcie w ul. Bielskiej, pod którym powstaje drugi odcinek obwodnicy. W piątek przed południem prezydent Andrzej Nowakowski wraz z nadzorującym inwestycje wiceprezydentem Jackiem Terebusem zdjęli zapory i uruchomili przejazd obiektem. 
Jest to kolejny wiadukt w Płocku, kilka tygodni wcześniej odebrany i dopuszczony do użytku został znajdujący się w sąsiedztwie wiadukt kolejowy. 
Otwarty w piątek wiadukt drogowy ma 37 metrów długości i 18 metrów szerokości. Do budowy jego fundamentów wykonawca (firma Skanska) zużył 680 metrów sześciennych betonu i 106 ton stali. A do budowy jego samego – 1,5 tys. metrów sześciennych betonu i 180 ton stali. Ulicą Bielską jeździmy już jak dawniej: prosto i bez skręcania na objazdy. 

Spotkanie z dziennikarzami odbyło się także z powodu zakończenia przebudowy ul. Bielskiej na odcinku od cmentarza do lotniska. Inwestycja ta kosztowała ponad 8,5 mln zł. Blisko milion zł z tej kwoty pochodził z budżetów Wodociągów Płockich oraz Fortum, blisko  1,7 mln zł to dotacja z rezerwy subwencji ogólnej. Wykonawcą również była Skanska. 
Budowa zaczęła się w połowie czerwca, zakończyła 18 grudnia. Prace polegały na przebudowie nawierzchni, budowie zatok autobusowych, chodników, ścieżki rowerowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Targową do pętli autobusowej przy cmentarzu komunalnym. (łącznie prawie kilometr trasy).

Przy okazji powstało rondo na skrzyżowaniu z ul. Wiadukt, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Sierpecką, nowe parkingi przy cmentarzu komunalnym, kanalizacja, wodociąg oraz powstało oświetlenie ulicy oraz chodnika i ścieżki rowerowej.