Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Pl. Narutowicza 1
2019-05-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2018-08-03
Płocki Rower Miejski już działa

W piątek uruchamiamy system Płockiego Roweru Miejskiego i to od razu w pełnej wersji – oświadczył dziennikarzom na piątkowej konferencji prasowej prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Na konferencji, która odbyła się na stacji systemu Płockiego Roweru Miejskiego u zbiegu Piłsudskiego i Chopina prezydent przyjechał – razem z m.in. prezesem Nextbike Robertem Lechem i miejską radną Jolantą Olejnik – oczywiście rowerem.

- Systematycznie budujemy alternatywę dla samochodu – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. - Kolejnym krokiem po odnowieniu taboru Komunikacji Miejskiej, kupnie ekologicznych pojazdów i budowie sieci dróg rowerowych jest uruchomienie systemu Płockiego Roweru Miejskiego. Roweru, który pozwala szybko, ekologicznie i zdrowo poruszać się po mieście. Mam nadzieję, że płocczanie na tyle polubią ten system, że w przyszłym roku będziemy zwiększać liczbę stacji – mówił Andrzej Nowakowski.

Dodał, że nie tylko stacji będzie więcej, ale również pojawią się nowe rodzaje rowerów: tandem, rowery z fotelikami i rowerki dla dzieci. Wyjaśnił też dlaczego nie ma stacji w lewobrzeżnej części Płocka: - Ponieważ brakuje połączenia drogą rowerową Radziwia z centrum. Na moście im. Legionów Piłsudskiego nie ma ścieżki. Ale chcemy w najbliższych latach taką podwieszaną drogę rowerową wykonać – powiedział prezydent Płocka.

- Dla wielu mieszkańców Płocka system Nextbike nie jest nowością. Ponad 1400 osób korzystało już z naszych systemów w Warszawie, Łodzi i innych miastach. Od dziś będą mogli wypożyczyć rowery również w swoim rodzinnym Płocku - mówił Robert Lech, prezes Nextbike Polska. - Płock to już ósme miasto w Województwie mazowieckim, w którym dostępne będą rowery Nextbike. Od razu zaczynamy od dużego, pełnowartościowego systemu 25 stacji i 250 rowerów. Jestem przekonany, że w Płocku, podobnie jak w innych miastach, rower miejski szybko zyska popularność i będzie jednym z najwygodniejszych sposobów na codzienne dojazdy – dodał.

System został uruchomiony w samo południe i po kilku minutach już można było zobaczyć rowerzystów, którzy z niego skorzystali.

O tym, jak system działa, jakie są zasady korzystania z niego – www.plockirowermiejski.pl