Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Jordanowska
2018-12-13

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na ul. Jordanowskiej został...

ul. K. Wielkiego 44A
2018-12-13

Molewski Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą nawierzchni asfaltowej na ul. K. Wielkiego 44A zajmowany...

ul. Królewiecka 30
2018-12-11

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. - Wydział Sieci Kanalizacyjnej informuje, że w związku z usuwaniem
awarii sieci kanalizacyjnej...

ul. Padlewskiego 17 C
2018-12-11

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. - Wydział Sieci Kanalizacyjnej informuje, że w związku z usuwaniem
awarii sieci kanalizacyjnej...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2018-09-18
Nowy przemysłowy Kostrogaj
Wielkie podziękowania należą przedsiębiorcom z Kostrogaju za cierpliwość i chęć współpracy – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski na poniedziałkowym spotkaniu z dziennikarzami na przebudowanej ul. Przemysłowej.

Kompleksowa przebudowa ulic na Kostrogaju właśnie się kończy. W środę inwestor – Miejski Zarząd Dróg – planuje zacząć odbiory. - Było to miejsce, o którym wszyscy zapomnieli – dodawał Andrzej Nowakowski.
Prace zaczęły się w czerwcu ubiegłego roku. Kontrakt ten zdobyła spółka Porr. Jego wartość to 25 mln zł.
Przez 15 miesięcy wykonawca przebudował całkowicie ul. Przemysłową, Kostrogaj i Wiadukt, budując i przebudowując sieć wodociągową oraz kanalizacyjną, budując nowe chodniki i drogę rowerową, której wcześniej tu nie było. Na przejściach dla pieszych stanęły azyle, powstały też nowe parkingi.
W ul. Kostrogaj i Wiadukt MZD zainstalował nowe oświetlenie. Zniknął też stary, niewykorzystywany już przejazd kolejowy przecinający ul. Kostrogaj. Nowością jest również rondo, które powstało na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej i Kostrogaj. Jeszcze jedną zmianą jest pogłębienie przejazdu pod wiaduktem kolejowym w ul. Wiadukt.
- Warto dodać, że przy okazji naszych prac Fortum „schowało” napowietrzną linię ciepłociągu – dodał wiceprezydent Jacek Terebus. - Dziś już nie będzie kolizji w przypadku wielkogabarytowych transportów.Kostrogaj w liczbach:
2,544 km – to długość przebudowanych ulic
4,287 km – tyle powstało chodników
2,380 km – liczą drogi rowerowe
230 – to liczba miejsc parkingowych
7 – to liczba przystanków
5 – tyle jest zatok autobusowych.

 

Projekt „Rozbudowa i przebudowa ciągu drogowego ulicy Przemysłowej, ulicy Kostrogaj i Wiadukt w Płocku wraz z niezbędną infrastrukturą w celu udostępnienia terenów inwestycyjnych na osiedlu Łukasiewicza i Trzepowo” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej VII „Rozwój regionalnego systemu transportowego” Działania 7.1 „Transport drogowy” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Wartość dofinansowania blisko 10,5 mln zł.