Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Pl. Narutowicza 1
2019-05-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2018-09-19
Płocki raport drogowy
Informujemy, gdzie w dniu 19 września będą prowadzone naprawy na ulicach w Płocku. Zamknięte dla ruchu odcinki ul. Rybaki, Kobylińskiego, 3 Maja. Od środy 22 sierpnia trwa remont ul. Kutnowskiej - ruch wahadłowy.
 
Bieżące naprawy jezdni i chodników będą dziś prowadzone na ulicach:

- MICKIEWICZA - budowa drogi rowerowej,

- TYSIĄCLECIA - budowa drogi rowerowej,

- WYSZOGRODZKA - naprawa chodnika,

- WŁOŚCIANY - naprawa drogi destruktem,

- JEZIORNA - naprawa drogi destruktem,

- RUCZAJOWA - naprawa drogi tłuczniem.

 

ul. Filtrowa i ul. Górna

Prace na ul. Filtrowej i Górnej wkroczyły w decydującą fazę. Układany jest asfalt. Prosimy mieszkańców o ostrożność i korzystanie z innych dróg dojazdowych do posesji. Wykonawca układa warstwę wiążącą asfaltu, w kolejne dni będzie kładziona warstwa ścieralna. W środę 19.09 prace będą trwały na rondzie na skrzyżowaniu ul. Filtrowej z Górną, w czwartek 20.09 na ul. Filtrowej w kierunku ul. Wyszogrodzkiej.
Mieszkańców przepraszamy za niedogodności i prosimy o stosowanie się do czasowej organizacji ruchu. Koszt inwestycji, obejmującej także przebudowę chodników, wjazdów do posesji oraz budowę ścieżki rowerowej, wynosi 3,9 mln zł.

 

Ulica Łukasiewicza

Od 2 września jest możliwy przejazd ulicą Łukasiewicza. Trwają prace w pasie drogowym, brak oznakowania poziomego. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania pionowego.
Przebudowa ul. Łukasiewicza jest elementem tzw. programu mobilności miejskiej, na który składa się budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Tysiąclecia oraz Mickiewicza, zakup 25 autobusów hybrydowych, budowa parkingu przy ul. Bielskiej (w systemie „park and ride”), a także zamówienie 40 nowych wiat przystankowych. Całkowity koszt projektu przekracza 92 mln zł. Na jego realizację zdobyliśmy dotację z UE w wysokości 66,5 mln zł. Przebudowa samej ul. Łukasiewicza kosztować będzie 28,2 mln zł.

ul. Kutnowska

W środę, 22 sierpnia rozpoczął się remont nawierzchni ul. Kutnowskiej - został częściowo zamknięty przejazd tą ulicą. Wykonawca inwestycji - konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Budowlanych z Gostynina oraz Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane "Waskop" - zaczęło wymianę pofałdowanej nawierzchni na odcinku od skarpy w Górach do wlotu do Radziwia. Ruch odbywa się wahadłowo z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej. Prace potrwają do pierwszych dni października. 
Koszt inwestycji to prawie 5 mln zł. Z rezerwy subwencji ogólnej ministra infrastruktury Miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad 2,3 mln zł.

 

Malowanie oznakowania poziomego

Informujemy, że w godzinach nocnych na terenie miasta odbywa się malowanie oznakowania poziomego. Prosimy o zachowanie ostrożności

 

Al. Kobylińskiego

Od 28.06.2018 roku Wodociągi Płockie rozpoczęły realizację zadania pn.: „Rozdział kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową Al. F. Kobylińskiego i Al. P. Nowaka wraz z budową wodociągu w Al. P. Nowaka (dawna Al. Spacerowa)” jest częścią inwestycji pn.: „Rozdział kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i deszczową w centrum Płocka”. 

Zakres obejmuje budowę kanalizacji deszczowej w Al. F. Kobylińskiego na odcinku od ul. Topolowej do Al. P. Nowaka oraz budowę kanalizacji deszczowej w Al. P. Nowaka. Budowa powyższej kanalizacji umożliwi w przyszłym roku budowę kanalizacji deszczowej w ul. Tysiąclecia wraz z przebudową całej ulicy.

Po wykonaniu kanalizacji deszczowej w ramach obecnie realizowanego zadania wykonany zostanie remont ulicy na ciągu Al. F. Kobylińskiego na odcinku ulicy od ul. Topolowej do Al. P. Nowaka oraz remont Al. P. Nowaka.

Roboty drogowe po przeprowadzeniu robót sanitarnych w Al. P. Nowaka obejmują wymianę nawierzchni chodnika, wymianę nawierzchni ścieżki rowerowej. Budowa kanalizacji deszczowej, a także wymiana nawierzchni wymusiła konieczność usunięcia tymczasowego istniejącego drzewostanu oraz zakrzewienia. Krzewy na całej długości alei  zostaną przesadzone, natomiast po skończonych robotach drogowych oraz sanitarnych wykonane zostaną nowe nasadzenia.

Prowadzenie prac w pasie drogowym wymusiło zmianę organizacji ruchu w trakcie prowadzonych robót. Od 28.06.2018 roku w Al. F. Kobylińskiego na odcinku pomiędzy ul. Topolową i ul. Łukasiewicza obowiązuje ruch jednokierunkowy, w kierunku wyjazdu z miasta, natomiast wjazd do centrum możliwy będzie tylko poprzez ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Miodową.

Zgodnie z podpisaną umową prace budowlane w Al. F Kobylińskiego zakończą się do 31.10.2018 roku natomiast zakres w Al. P. Nowak do 31.11.2018 roku.

 

Skrzyżowanie Al. Kobylińskiego - Łukasiewicza - ograniczenia w ruchu

W piątek 24 sierpnia Wodociągi Płockie zaczęły kolejny etap budowy kolektorów deszczowych, które pozwolą w przyszłym roku przeprowadzić przebudowę ul. Tysiąclecia. W związku z tym zajmą połowę skrzyżowania ul. Łukasiewicza z al. Kobylińskiego oraz kolejny fragment al. Kobylińskiego (stanie się to po godzinach porannego szczytu). Kierowcy wyjeżdżający ul. Łukasiewicza z osiedla Tysiąclecia będą mogli skręcić w prawo, w al. Kobylińskiego, gdzie między cmentarzami ruch będzie odbywał się na dotychczasowych zasadach. Kierowcy wyjeżdżający z ul. Łukasiewicza i skręcający w lewo wjadą na północny pas al. Kobylińskiego. Na pewnym odcinku - od skrzyżowania do tzw. nawrotki, będzie ona dwukierunkowa. Termin zakończenia prac zależy od warunków atmosferycznych. Dla kierowców poruszających się aleją Kobylińskiego w kierunku cmentarzy "zniknie" lewoskręt przed skrzyżowaniem z ul. Łukasiewicza. 

ul. 3 Maja

W piątek 22.06.2018 roku rozpoczęły się prace związane z zadaniem pn.: "Rozdział kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową w ul. 3 Maja i w ul. Pięknej wraz rozbudową ul. 3 Maja oraz budową łącznika od Al. St. Jachowicza do ul. 3 Maja”. W ramach powyższego zadania w ul. 3 Maja i Pięknej wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, przebudowana zostanie kanalizacja sanitarna oraz wodociąg. Po zakończonych robotach przebudowana zostanie na podstawie opracowanej dokumentacji ulica wraz z oświetleniem oraz wybudowany zostanie łącznik pomiędzy ul. 3 Maja i Jachowicza. Budowa łącznika wymaga wyburzenia budynku przy ul. 3 Maja. Wykonawca przy wprowadzaniu organizacji ruchu na czas prowadzonych robót informował okolicznych mieszkańców oraz zamontował tablice informacyjne w pasie drogowym ul. 3 Maja. W trakcie realizacji prac, na każdym jej etapie wykonawca ma obowiązek umożliwić dojazd do wszystkich posesji przyległych do przebudowywanego pasa drogowego. W dniu wczorajszym sunięta została stara warstwa asfaltu, natomiast wykonawca wykonał podjazdy do wszystkich wjazdów na posesję.

Zgodnie z umową wszystkie prace związane z przebudową ul. 3 Maja oraz budową łącznika pomiędzy Al. Jachowicza i 3 Maja mają zakończyć się do 31.10.2018 roku natomiast roboty związane z ul. Piękną do końca roku.

 

ul. Rybaki

W związku z rewitalizacją bulwarów wiślanych od 3 października 2017 r. ul. Rybaki została całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Kawieckiego do amfiteatru. Dojazd do amfiteatru, Morki, zalewu Sobótka jest możliwy wyłącznie od ul. Parowa i Szpitalnej. Prosimy o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.
 

 

ul. Długa - czasowa organizacja ruchu - obwodnica Płocka - III etap

W poniedziałek 26 czerwca została wprowadzona czasowa organizacja ruchu na ul. Długiej w związku z budową III etapu obwodnicy północno-zachodniej Płocka.

W rejonie budowanego węzła „Długa” zostały wprowadzone:

  • zwężenie jezdni,
  • ograniczenie prędkości do 30km/h,
  • zakaz wyprzedzania,
  • zakaz ruchu pieszych.

Apelujemy o stosowanie się do nowej organizacji ruchu i zachowanie ostrożności.