Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
Al. Armii Krajowej 54
2019-02-20

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej w Al. Armii...

ul. Chopina 62
2019-02-12

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. - Wydział Sieci Kanalizacyjnej informuje, że w związku z usuwaniem
awarii sieci...

ul. Gałczyńskiego
2019-01-21

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na ul....

ul. Portowa
2019-01-16

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Portowej zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2018-10-08
Remont Kutnowskiej na ukończeniu
Dobiega końca remont nawierzchni ul. Kutnowskiej (DK62). Powstaną jednokierunkowe drogi rowerowe łączące osiedla Góry i Radziwie.
Remont odcinka ul. Kutnowskiej na Radziwiu rozpoczął się w środę 22 sierpnia. W niedzielę 7 października zakończyły się prace związane z układaniem nowej nawierzchni jezdni. Dzięki temu możemy już jeździć bez utrudnień – nie obowiązuje już czasowa organizacja ruchu z uwzględnieniem ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną. 


Do wykonania pozostało wdrożenie stałej organizacji ruchu oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. Po obu stronach ul. Kutnowskiej i Kolejowej powstanie droga rowerowa łącząca osiedla Radziwie i Góry na odcinku od skrzyżowania ul. Kutnowskiej – Osiedlowej – Góry do skrzyżowania z ul. Spokojną. Zmianie ulegnie także dopuszczalna prędkość na wyremontowanym odcinku drogi – zamiast 80 km/h będzie można jeździć z prędkością 50 km/h ze względu na bezpieczeństwo rowerzystów. Wprowadzenie nowej, stałej organizacji ruchu jest uzależnione od warunków atmosferycznych i powinno nastąpić do połowy października. Apelujemy do kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do nowej organizacji ruchu.


Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Budowlanych z Gostynina oraz Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane "Waskop". 


Koszt inwestycji to prawie 5 mln zł. Z rezerwy subwencji ogólnej ministra infrastruktury Miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad 2,3 mln zł. Inwestycję zrealizował i nadzorował Miejski Zarząd Dróg w Płocku.