Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2019-09-30
Remont Mostu Legionów Piłsudskiego zakończony
Zakończył się remont Mostu Legionów Piłsudskiego. Wynik tej strategicznej dla mieszkańców miasta inwestycji zaprezentowali dziennikarzom: prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, dyrektor MZD, inspektorzy nadzoru oraz szefowie firm realizujących remont przeprawy. Most o godz. 15 został udostępniony dla ruchu pojazdów i pieszych.
Remont Mostu Legionów Piłsudskiego trwał 3 miesiące. Zakończył się 30 września 2019 i kosztował 8.546.631,73 zł, w tym dofinansowanie ze środków pochodzących z rezerwy subwencji ogólnej wyniosło 4,48 mln zł.

Płocki most jest wyjątkową konstrukcją. Jego budowa zakończyła się w grudniu 1938 roku. Środowisko inżynierów II RP było dumne z tego stalowego obiektu tak bardzo, że chwalili się nim podobnie, jak z realizacji tak dużych inwestycji: portu w Gdyni, magistrali kolejowej Śląsk - Gdynia czy Centralnego Okręgu Przemysłowego.

W trakcie budowy przeprawy w 1938 roku w Płocku padło wiele rekordów. Prace nad zbudowaniem podpór w kesonach np. sięgały 30 metrów poniżej poziomu Wisły. Czyli 10 pięter! Stara przeprawa łączy dwa brzegi o różnej wysokości. Niweleta sięga prawie 10 metrów. A to oznacza, że każde przęsło jest inne. Każde jest odrębnym mostem i każde musiało być oddzielnie projektowane i budowane.

- Stal wymaga konserwacji. Dlatego na początku lata 2019 r. zaczęła się renowacja konstrukcji. Prace polegały na: oczyszczeniu podpór, renowacji łożysk, na których most stoi, wymianie dylatacji - łącznie ośmiu sztuk, a także wymianie barierek, nawierzchni asfaltowej wraz z izolacją i odnowieniu balustrad, a także wymianie elementów wyposażenia mostu - uszkodzonych barier, wpustów, krawężników) - podsumował prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Zadanie w imieniu Miasta Płocka zrealizował i nadzorował Miejski Zarząd Dróg. Generalnym wykonawcą była firma Freyssinet Polska Sp. z o.o. Podwykonawcami, ktorzy przeprowadzili roboty specjalistyczne byli:
•    firma Nureko – renowacja podpór nurtowych;
•    firma Floor System – renowacja podpór przyczółków, antykorozja elementów stalowych pomostu, ułożenie nawierzchnia żywicznej na chodniku;
•    firma DWD – ułożenie izolacji na stalowej płycie mostu;
•    firmaTarcopol – ułożenie nawierzchni na moście.
Na przeprowadzone prace udzielono 72 miesiące gwarancji.
 
W związku z zakończeniem remontu mostu Legionów Józefa Piłsudskiego od wtorku 1 października 2019 r. (od pierwszych kursów porannych) autobusy linii 2, 7, 13, 140, 160 i N2 kursować będą stałymi trasami przez przystanek Zoo i „stary” most według rozkładów jazdy obowiązujących przed zamknięciem mostu. Nowe rozkłady jazdy są zamieszczane na przystankach.  Od 1. 10. nie będą już wykonywane kursy linii x7 i x13.

Z powodu zamknięcia dla ruchu al. Kilińskiego na odcinku od ul. Kolegialnej do ul. Sienkiewicza autobusy jadące z Radziwia w kierunku centrum między przystankami Zoo a Misjonarska wciąż kursować będą objazdem po trasie: Kilińskiego – Wyszogrodzka – 4. Pułku Strzelców Konnych – Sienkiewicza z zatrzymaniem na przystanku Ogródek jordanowski 01 (przy komendzie policji). W drodze z centrum w kierunku Radziwia przejazd ulicą Kolegialną i al. Kilińskiego będzie odbywać się bez objazdu.