Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2019-11-06
Do Borowiczek pojedziemy nową drogą rowerową
Jeszcze w 2019 r. nowa, dwukierunkowa droga rowerowa połączy osiedla Borowiczki, Imielnica, Podolszyce, Wyszogrodzka. Rozpoczęła się jej budowa wzdłuż ulicy Grabówka. Kierowcy zyskają nową nawierzchnię jezdni, oświetlenie, a piesi chodnik. Rozbudowa ulicy Grabówka rozpoczęła się 5 listopada.
Rozbudowę drogi powiatowej nr 5220W - ulicy Grabówka i ulicy Korczaka w Płocku - realizuje Miejski Zarząd Dróg w ramach zadania budżetowego pn.: „Budowa brakującej ścieżki rowerowej w ulicy Grabówka i ul. Korczaka.
 
Rozbudowa ciągu dróg rowerowych w tej części miasta polega na budowie dwukierunkowej ścieżki rowerowej o długości 1145m. Droga rowerowa będzie posiadać nawierzchnię bitumiczną. Powstanie po jednej stronie ciągu ulic: Grabówka i Korczaka, na odcinku od skrzyżowania z ul. ks. Niedzielaka do skrzyżowania z ul. Zarzeczną. Wybudowana będzie także specjalna kładka przejazdowa dla rowerów nad rzeką Rosicą. W efekcie tej inwestycji rowerzyści zyskają możliwość bezpiecznego przejazdu między osiedlami Borowiczki (Imielnica) – Wyszogrodzka oraz Borowiczki (Imielnica) – Podolszyce Południe i powstanie kolejny ciąg rowerowy w południowo-wschodniej części Płocka.

W ramach rozbudowy ulicy Grabówka, wzdłuż zbudowanego odcinka drogi rowerowej, drogowcy wybudują kanalizację deszczową z odprowadzeniem odwodnienia do istniejącego kolektora deszczowego. To odcinek o długości około 200 m.  Natomiast po drugiej stronie ulicy Grabówka powstanie chodnik od skrzyżowania z ul. ks. Niedzielaka do skrzyżowania z ul. Gościniec wraz ze zjazdami i oświetleniem ulicznym.

Na całym odcinku ulicy Grabówka (1145 m) zostaną ustawione krawężniki i wymieniona nawierzchnia jezdni. Ponadto drogowcy poprawią geometrię skrzyżowań ulicy Grabówka z ul. Gościniec i z ul. ks. Niedzielaka. W ramach rozbudowy zostaną usunięte tzw. kolizje na sieci teletechnicznej.
 
Podpisanie umowy miało miejsce 11 września 2019 r., prace rozpoczęły się 5 listopada. 

Generalnym Wykonawcą robót jest Konsorcjum firm:Lider Konsorcjum: P.I.B. WASKOP Elżbieta Wasek z Płocka, Partner Konsorcjum to firma „HYDROPOL” Sp. z o.o. z Gostynina.
Całkowity koszt wykonania zadania to kwota 4.378.000,00 zł (brutto). Termin zakończenia inwestycji zaplanowano do końca grudnia 2019r.

W związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Grabówka na odcinku od skrzyżowania z ul. ks. Niedzielaka do skrzyżowania z ul. Gościniec od wtorku 5 listopada 2019 r. od ok. godz. 8 do odwołania.
- autobusy linii 4 w obydwu kierunkach kursować będą objazdem ulicami ks. Niedzielaka i Gościniec,
- autobusy linii 14 na kursach do / z Gościńca dojeżdżać będą tylko do pętli Podolszyce,
- przystanek zastępczy ustawiony będzie na ul. Gościniec przed skrzyżowaniem z ul. ks. Niedzielaka w stronę Podolszyc; na przystanku zatrzymywać się będą autobusy linii 4 zmierzające w kierunku centrum i Cm. Komunalnego
 
Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdu:
- Gościniec 01 (w stronę Podolszyc) – przystanek nieczynny; autobusy linii 4 zatrzymywać się będą na przystanku zastępczym na ul. Gościniec przed skrzyżowaniem z ul. ks. Niedzielaka
- Gościniec 02 (w stronę Grabówki – przy cmentarzu) – bez linii 14; na przystanku zatrzymywać się będą autobusy linii 4 zmierzające z centrum w kierunku Św. Huberta
- Os. Przy Skarpie – w obydwu kierunkach nieczynny