Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2019-11-08
Płocki raport drogowy
Informujemy, gdzie 8 listopada będą prowadzone bieżące naprawy dróg i chodników oraz gdzie będą patrole policji w nieoznakowanych radiowozach z videorejestratorem. Dziś w godz. 11-12 Bieg Niepodległości. Zamknięte dla ruchu: skrzyżowanie Tysiąclecia-Bielska, Maneżowa, odcinek al. Kilińskiego, Jachowicza, Grabówki, Tysiąclecia, Strażackiej.
 
XIII Bieg Niepodległości
 
W piątek 8 listopad 2019 r. po raz trzynasty odbędzie się Bieg Niepodległości ulicami Płocka. Start biegu zaplanowano o godz. 11 z Placu Obrońców Warszawy przed pomnikiem marsz. Józefa Piłsudskiego.Trasa biegu poprowadzi ulicami: Kolegialna – Misjonarska  – Kościuszki – Pl. Obrońców Warszawy. Apelujemy do kierowców o stosowanie sie do poleceń służb kierujących ruchem.
 

Naprawy dróg i chodników będą dziś prowadzone na ulicach:

AL. KILIŃSKIEGO - całkowicie zamknięty przejazd al. Kilińskiego na odcinku od ul. Kolegialnej do ul. 3 Maja; skrzyżowania z ulicami 3 Maja, Padlewskiego, Sienkiewicza, Kolegialną pozostają przejezdne;

4 PUŁKU STRZELCÓW KONNYCH - przebudowa ulicy związana z pracami w al. Kilińskiego, prawostronne zwężenie jezdni,

TYSIĄCLECIA - przebudowa ulicy wraz z infrastrukturą podziemną. Obowiązuje całkowite zamknięcie ulicy dla ruchu pojazdów. Możliwy jest dojazd do posesji dla mieszkańców i dostawców.

SKRZYŻOWANIE TYSIĄCLECIA - BIELSKA - całkowicie zamknięte dla ruchu; obowiązuje objazd ul. Obrońców Westerplatte, Al. Jachowicza, Al. Kobylińskiego.

STRAŻACKA - przebudowa ulicy wraz z infrastrukturą, obowiązują objazdy ze względu na ograniczenia w ruchu,

ZBOŻOWA - budowa kolektorów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. W dniach 25.09-20.11.2019 r. zamknięcie ulicy dla ruchu,

URODZAJNA - budowa kolektorów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. W dniach 25.09-20.11.2019 r. zamknięcie ulicy dla ruchu,

MANEŻOWA - przebudowa ulicy wraz z infrastrukturą, ulica zamknięta dla ruchu,

ŚRODKOWA - naprawa chodnika.

 

Zamknięcie dla ruchu skrzyżowania al. Kilińskiego - ul. Sienkiewicza - ul. 4 Pułku Strzelców Konnych

W dniach 9-10 listopada całkowicie zamknięte dla ruchu będzie skrzyżowanie al. Kilińskiego - ul. Sienkiewicza - ul. 4 Pułku Strzelców Konnych. Dla autobusów KM Płock wyznaczono objazd analogicznie jak podczas październikowego zamknięcia skrzyżowania.

Zamknięcie skrzyżowania zaplanowano w sobotę 9 listopada o godz. 8, a otwarcie w niedzielę 10 listopada późnym wieczorem. W przypadku wcześniejszego zakończenia robót skrzyżowanie zostanie udostępnione dla ruchu wcześniej. W dniach 9-10 listopada będą prowadzone prace drogowe (bitumiczne) i związane z infrastrukturą drogową w obrębie skrzyżowania.

Objazdy:

Samochody osobowe będą mogły korzystać z objazdu: ul. 8 Pułku Artylerii Lekkiej i skrzyżowania z al. Kilińskiego z ul. Padlewskiego przy Rogatkach Płońskich (Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica).

Autobusy KM Płock - na czas zamknięcia skrzyżowania autobusy linii 2, 4, 7, 15, 19, 22, 33, 140 i N2 w kierunku Winiar / Kostrogaju / Cm. Komunalnego / Orlenu / Dworca kolejowego pojadą objazdem po trasie: Spółdzielcza – Piłsudskiego – Jachowicza (Stanisławówka) – 11 Listopada – 3 Maja – 1 Maja – Sienkiewicza (Tumska) i zatrzymywać się będą przy wszystkich przystankach na trasie przejazdu.
W kierunku Podolszyc / Radziwia / Borowiczek autobusy kursować będą bez zmian ulicami Kolegialną i Wyszogrodzką.
Autobusy linii 2, 7, 140 i N2 przejadą po trasie: Kilińskiego – Wyszogrodzka – Spółdzielcza i dalej jw.; autobusy linii 15 po trasie: Lachmana – Piłsudskiego i dalej jw.

W czasie objazdu nieczynne będą przystanki:
•    Fabryczna, Wiatraki (na ul. Wyszogrodzkiej w stronę centrum)
•    Ogródek jordanowski (przy komendzie policji)
•    Misjonarska (na ul. Sienkiewicza)
•    Jesienna (na ul. Spółdzielczej w stronę Wyszogrodzkiej)

Ul. Grabówka - budowa drogi rowerowej

W ulicy Grabówka trwa budowa drogi rowerowej na odcinku od ul. Księdza Niedzielaka do ul. Zarzecznej, kładki dla rowerów nad rzeką Rosicą oraz kanalizacji deszczowej. W związku z realizacją inwestycji w terminie 5.11 - 31.12.2019 r. zamkniety dla ruchu będzie odcinek ulicy między skrzyżowaniami z ulicami ks. Niedzielaka i Gościniec. Objazd wyznaczono ulicami Grabówka - Księdza Niedzielaka - Gościniec - Grabówka.

W związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Grabówka na odcinku od skrzyżowania z ul. ks. Niedzielaka do skrzyżowania z ul. Gościniec od wtorku 5 listopada 2019 r. od ok. godz. 8 do odwołania.
- autobusy linii 4 w obydwu kierunkach kursować będą objazdem ulicami ks. Niedzielaka i Gościniec,
- autobusy linii 14 na kursach do / z Gościńca dojeżdżać będą tylko do pętli Podolszyce,
- przystanek zastępczy ustawiony będzie na ul. Gościniec przed skrzyżowaniem z ul. ks. Niedzielaka w stronę Podolszyc; na przystanku zatrzymywać się będą autobusy linii 4 zmierzające w kierunku centrum i Cm. Komunalnego

Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdu:
- Gościniec 01 (w stronę Podolszyc) – przystanek nieczynny; autobusy linii 4 zatrzymywać się będą na przystanku zastępczym na ul. Gościniec przed skrzyżowaniem z ul. ks. Niedzielaka
- Gościniec 02 (w stronę Grabówki – przy cmentarzu) – bez linii 14; na przystanku zatrzymywać się będą autobusy linii 4 zmierzające z centrum w kierunku Św. Huberta
- Os. Przy Skarpie – w obydwu kierunkach nieczynny

Zamknięcie południowej jezdni Al. Jachowicza

Informujemy, że zamknięta jest południowa jezdnia Al. Jachowicza (w kierunku Podolszyc) na odcinku od skrzyżowania z ul. 11 Listopada do skrzyżowania z al. Kilińskiego. Ruch północną jezdnia Al. Jachowicza (w kierunku do centrum) jest możliwy, choć okresowo może obowiązywać zwężenie jezdni w związku z robotami na jezdni południowej. Zamknięty dla ruchu jest lewoskręt na północnej jezdni Al. Jachowicza w al. Kilińskiego, a także wyłączony z ruchu jest jeden (zewnętrzny) pas jezdni południowej na wysokości stacji paliw.

Zamknięcie oraz ograniczenia w ruchu w Al. Jachowicza mają bezpośredni związek z kompleksową przebudową al. Kilińskiego oraz budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz przebudową pozostałej infrastruktury podziemnej.

Wyznaczone objazdy w kierunku Podolszyc i Warszawy poprowadzą:

  • Al. Jachowicza - ul. 3 Maja – rondo w ul. 3 Maja (UWAGA! Na odcinku od ronda do al. Kilińskiego ruch jednokierunkowy) - al. Kilińskiego – Piłsudskiego (w tym autobusy KM Płock)
  • Al. Jachowicza - 11 Listopada - rondo Dmowskiego – Mickiewicza – Chopina – Otolińska – Piłsudskiego (wyłącznie samochody osobowe).

Prace nad budową kanalizacji i przebudową jezdni w al. Jachowicza są uzależnione m. in. od warunków atmosferycznych. Planowo mają  trwać dwa miesiące, do końca listopada 2019 r.

Zmiana czasowej organizacji ruchu - TYSIĄCLECIA

Nastąpiło całkowite zamknięcie skrzyżowania ul. Tysiąclecia i ul. Bielskiej. Skrzyżowanie to jest w przebudowie (przybędzie np. prawoskręt z ul. Tysiąclecia w ul. Bielską). Objazd prowadzi ul. Obrońców Westerplatte i al. Jachowicza.

Dla kierowców wyjeżdżających ze starówki zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Bielskiej z al. Jachowicza i Kobylińskiego. Obok hotelu Petropol dla wyjeżdżających ze Starego Miasta są trzy pasy: lewoskręt, prawoskręt i pas do jazdy na wprost. Zmiana polega na tym, że pas do jazdy na wprost jest jednocześnie leweoskrętem, prowadzącym w al. Kobylińskiego.
 
Dojazd do bloków przy ul. Bielskiej i Piasta Kołodzieja jest możliwy. Można też dojechać do posesji przy ul. Tysiąclecia - od strony skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z ul. Rembielińskiego.
 

 

Nieoznakowane patrole policji

8 listopada policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służby w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem:

Zdarzenia drogowe 7 listopada na terenie miasta Płocka:

- wypadki -1

- kolizje -6

- zatrzymani nietrzeźwi kierujący -0