Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2019-11-29
Płocki raport drogowy
Informujemy, gdzie 29 listopada będą prowadzone bieżące naprawy dróg i chodników oraz gdzie będą patrole policji w nieoznakowanych radiowozach z videorejestratorem. Zamknięte dla ruchu: odcinek ul.Kolejowej, skrzyżowanie Tysiąclecia-Bielska, Maneżowa, odcinek al. Kilińskiego, Jachowicza, Grabówki, Tysiąclecia.
 

ul. Kolejowa - przebudowa

W poniedziałek 25 listopada zamknięto dla ruchu 300-metrowy odcinek ul. Kolejowej w ciągu drogi krajowej DK62. To pierwszy odcinek ulicy, która będzie przebudowana.

Zamknięty dla ruchu odcinek ul. Kolejowej w ciagu drogi krajowej DK62 znajduje się między ostatnimi zabudowaniami Radziwia, a stacją paliw. Przewidywany czas zamknięcia - do trzech miesięcy. Po tym okresie zamykane będą kolejne odcinki ul. Kolejowej, aż do skrzyżowania z ul. Zieloną, które także czeka w przyszłości przebudowa.
Cały kontrakt potrwa do końca czerwca 2020 r. Przebudowa ul Kolejowej polega na budowie kanalizacji deszczowej, która odprowadzi wodę do zbiornika retencyjnego przy ul. Krakówka. Koszt inwestycji to blisko 8 mln zł, dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wynosi 4 mln.

 

Naprawy dróg i chodników będą dziś prowadzone na ulicach:

AL. KILIŃSKIEGO - całkowicie zamknięty przejazd al. Kilińskiego na odcinku od ul. Kolegialnej do ul. 3 Maja; skrzyżowania z ulicami 3 Maja, Padlewskiego, Sienkiewicza, Kolegialną pozostają przejezdne;

4 PUŁKU STRZELCÓW KONNYCH - przebudowa ulicy związana z pracami w al. Kilińskiego, prawostronne zwężenie jezdni,

TYSIĄCLECIA - przebudowa ulicy wraz z infrastrukturą podziemną. Obowiązuje całkowite zamknięcie ulicy dla ruchu pojazdów. Możliwy jest dojazd do posesji dla mieszkańców i dostawców.

SKRZYŻOWANIE TYSIĄCLECIA - BIELSKA - całkowicie zamknięte dla ruchu; obowiązuje objazd ul. Obrońców Westerplatte, Al. Jachowicza, Al. Kobylińskiego.

STRAŻACKA - przebudowa ulicy wraz z infrastrukturą, obowiązują objazdy ze względu na ograniczenia w ruchu,

ZBOŻOWA - budowa kolektorów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. W dniach 25.09-20.11.2019 r. zamknięcie ulicy dla ruchu,

URODZAJNA - budowa kolektorów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. W dniach 25.09-20.11.2019 r. zamknięcie ulicy dla ruchu,

MANEŻOWA - przebudowa ulicy wraz z infrastrukturą, ulica zamknięta dla ruchu,

ŚRODKOWA - naprawa chodnika.

 

Ulice Boryszewska, Urodzajna, Trasa T. Mazowieckiego, Zbożowa - budowa gazociągu

W związku z budową sieci gazowej średniego ciśnienia na ulicach Urodzajnej i Zbożowej, w terminie 4.12.2019 - 30.04.2020 r. będzie obowiązywać czasowa organizacja ruchu na ulicach: Boryszewskiej, Urodzajnej, Trasie T. Mazowieckiego i Zbożowa oraz będa pracować ludzie i sprzęt budowlany. Prosimy o stosowanie się do znaków drogowych i zmienionej organizacji ruchu.

 

ul. Kościuszki

W terminie 25-28 listopada bedą prowadzone roboty związane z wykonaniem przyłącza wodociagowego przy posesji Kościuszki 3B. W związku z pracami będzie obowiązywać czasowa organizacja ruchu - zwężenie jezdni oraz zamknięcie chodnika dla ruchu pieszych.

 

Ul. Grabówka - przebudowa ulicy, budowa drogi rowerowej

W ulicy Grabówka trwa budowa drogi rowerowej na odcinku od ul. Księdza Niedzielaka do ul. Zarzecznej, kładki dla rowerów nad rzeką Rosicą oraz kanalizacji deszczowej. W związku z realizacją inwestycji w terminie 5.11 - 31.12.2019 r. zamkniety dla ruchu będzie odcinek ulicy między skrzyżowaniami z ulicami ks. Niedzielaka i Gościniec. Objazd wyznaczono ulicami Grabówka - Księdza Niedzielaka - Gościniec - Grabówka.

W związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Grabówka na odcinku od skrzyżowania z ul. ks. Niedzielaka do skrzyżowania z ul. Gościniec od wtorku 5 listopada 2019 r. od ok. godz. 8 do odwołania.
- autobusy linii 4 w obydwu kierunkach kursować będą objazdem ulicami ks. Niedzielaka i Gościniec,
- autobusy linii 14 na kursach do / z Gościńca dojeżdżać będą tylko do pętli Podolszyce,
- przystanek zastępczy ustawiony będzie na ul. Gościniec przed skrzyżowaniem z ul. ks. Niedzielaka w stronę Podolszyc; na przystanku zatrzymywać się będą autobusy linii 4 zmierzające w kierunku centrum i Cm. Komunalnego

Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdu:
- Gościniec 01 (w stronę Podolszyc) – przystanek nieczynny; autobusy linii 4 zatrzymywać się będą na przystanku zastępczym na ul. Gościniec przed skrzyżowaniem z ul. ks. Niedzielaka
- Gościniec 02 (w stronę Grabówki – przy cmentarzu) – bez linii 14; na przystanku zatrzymywać się będą autobusy linii 4 zmierzające z centrum w kierunku Św. Huberta
- Os. Przy Skarpie – w obydwu kierunkach nieczynny

Zamknięcie południowej jezdni Al. Jachowicza

Informujemy, że zamknięta jest południowa jezdnia Al. Jachowicza (w kierunku Podolszyc) na odcinku od skrzyżowania z ul. 11 Listopada do skrzyżowania z al. Kilińskiego. Ruch północną jezdnia Al. Jachowicza (w kierunku do centrum) jest możliwy, choć okresowo może obowiązywać zwężenie jezdni w związku z robotami na jezdni południowej. Zamknięty dla ruchu jest lewoskręt na północnej jezdni Al. Jachowicza w al. Kilińskiego, a także wyłączony z ruchu jest jeden (zewnętrzny) pas jezdni południowej na wysokości stacji paliw.

Zamknięcie oraz ograniczenia w ruchu w Al. Jachowicza mają bezpośredni związek z kompleksową przebudową al. Kilińskiego oraz budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz przebudową pozostałej infrastruktury podziemnej.

Wyznaczone objazdy w kierunku Podolszyc i Warszawy poprowadzą:

  • Al. Jachowicza - ul. 3 Maja – rondo w ul. 3 Maja (UWAGA! Na odcinku od ronda do al. Kilińskiego ruch jednokierunkowy) - al. Kilińskiego – Piłsudskiego (w tym autobusy KM Płock)
  • Al. Jachowicza - 11 Listopada - rondo Dmowskiego – Mickiewicza – Chopina – Otolińska – Piłsudskiego (wyłącznie samochody osobowe).

Prace nad budową kanalizacji i przebudową jezdni w al. Jachowicza są uzależnione m. in. od warunków atmosferycznych. Planowo mają  trwać dwa miesiące, do końca listopada 2019 r.

Zmiana czasowej organizacji ruchu - TYSIĄCLECIA

Nastąpiło całkowite zamknięcie skrzyżowania ul. Tysiąclecia i ul. Bielskiej. Skrzyżowanie to jest w przebudowie (przybędzie np. prawoskręt z ul. Tysiąclecia w ul. Bielską). Objazd prowadzi ul. Obrońców Westerplatte i al. Jachowicza.

Dla kierowców wyjeżdżających ze starówki zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Bielskiej z al. Jachowicza i Kobylińskiego. Obok hotelu Petropol dla wyjeżdżających ze Starego Miasta są trzy pasy: lewoskręt, prawoskręt i pas do jazdy na wprost. Zmiana polega na tym, że pas do jazdy na wprost jest jednocześnie leweoskrętem, prowadzącym w al. Kobylińskiego.
 
Dojazd do bloków przy ul. Bielskiej i Piasta Kołodzieja jest możliwy. Można też dojechać do posesji przy ul. Tysiąclecia - od strony skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z ul. Rembielińskiego.
 

 

Nieoznakowane patrole policji 29 listopada policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem :

  • w godz. 6/11 – Płock – DK60 – Płock
  • w godz. 14/22 na trasie Płock - DK60 – DK10 -  Płock

 

Zdarzenia drogowe w czwartek 28 listopada na terenie miasta Płocka:

- wypadki - 1

- kolizje - 8

- zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 1