Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2019-11-29
Przejezdne Aleje Jachowicza
Dobra wiadomość: w sobotę 30 listopada ok. godz. 14. otwieramy dla kierowców przejazd południową jezdnią Al. Jachowicza na odcinku od skrzyżowania z ul. 11 Listopada do skrzyżowania z al. Kilińskiego.


Zmiany po przebudowie są duże. Od soboty w kierunku Międzytorza i Podolszyc jeździmy trzema pasami. Wydłużone zostały lewoskręty w ul. Dworcową i Otolińską. Zbudowaliśmy prawoskręt w al. Kilińskiego.
Zlikwidowany został natomiast rzadko używany prawoskręt na stację paliw.
Przebudowany odcinek Al. Jachowicza jest już w całości gotowy. Nie można jeszcze korzystać z zatoki autobusowej. Została wprawdzie wykonana w całości, ale jej nawierzchnia musi „wyschnąć”, co potrwa ok. dwóch tygodni. Do tego czasu autobusy Komunikacji Miejskiej będą zatrzymywać się na prawym pasie Al. Jachowicza na wysokości przystanku. Choć nawierzchnia zatoki nie jest przygotowana na pojazdy, to piesi mogą się po niej bez obaw poruszać.
Uwaga! Zamknięty pozostanie jeszcze wjazd z Al. Jachowicza w al. Kilińskiego. A to dlatego, że drogowcy w poniedziałek 2 grudnia całkowicie zamkną skrzyżowanie al. Kilińskiego z ul. 3 Maja. Przez trzy, cztery dni będą się toczyć tu roboty drogowe.
Jeśli pogoda ich nie zatrzyma – będziemy przygotowywać siędo uruchomienia przejazdu przez al. Kilińskiego na odcinku od Al. Jachowicza do ul. Sienkiewicza.
Plany zakładają, że otwarcie tego odcinka nastąpi na weekend 7-8 grudnia lub w poniedziałek 9 grudnia. Aleja nie będzie jednak całkowicie skończona, do ułożenia pozostanie jeszcze ścieralna warstwa asfaltu (oznakowanie poziome będzie tymczasowe). Jej układanie nastąpi wiosną na całym odcinku al. Kilińskiego, od skrzyżowania z ul. Warszawską i Norbertańską do Al. Jachowicza.