Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2019-12-02
Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania
Rada Miasta zmieniła nieco zasady parkowania w Strefie Płatnego Parkowania. Przybyło też parkomatów. Modyfikacje są odpowiedzią na postulaty płocczan.

Uchwałę w sprawie SPP płoccy radni podjęli w ostatni czwartek. Zmian jest kilka. Przede wszystkim nie będziemy musieli już zostawiać na widocznym miejscu za szybą samochodu pobranego z parkomatu biletu.
Radni zdecydowali też o wprowadzeniu nowego abonamentu. Teraz osoby, które codziennie przyjeżdżały do płatnej strefy parkowania i kupowały bilet całodniowy mogą – za 250 zł – kupić abonament na cały miesiąc.

Kolejną zmianą, która jest odpowiedzią na postulaty osób mieszkających w SPP, jest możliwość przepisania rocznego lub miesięcznego abonamentu. Jeśli właściciel pojazdu, mieszkający w SPP sprzeda dziś samochód i kupi nowy to musi też kupić nowy abonament. Podobnie jest w przypadku, gdy ktoś odda na pewien czas samochód – np. do naprawy – i otrzyma pojazd zastępczy. Na auto zastępcze także musi kupić nowy abonament.

Po wejściu w życie uchwały radnych można będzie go po prostu przepisać.
Nowością jest jeszcze jeden zapis. Mieszkańcy SP, którzy jeżdżą autami cięższymi niż 2,5 tony i będą chcieli wykupić abonament otrzymają go wraz ze wskazaniem, że mogą parkować tylko na jezdniach. A to dlatego, że w Płocku obowiązuje zakaz parkowania tak ciężkich pojazdów na chodnikach.
Kiedy zaczną obowiązywać zasady? Uchwała wejdzie w życie 14 dni od chwili opublikowania jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. 

Wygodniej też będzie korzystać ze Strefy, ponieważ zagęściła się sieć parkomatów. Przybyło ich sześć. Trzy nowe parkomaty stanęły przy ul. Królewieckiej 4 (naprzeciwko Taygera), przy Królewieckiej 13 (obok pawilonów handlowych) i pod numerem 16.
Nowy parkomat znalazł się przy ul. Nowy Rynek oraz przy ul. Kościuszki obok Miejskiego Przedszkola nr 1. I jeszcze jeden – na pl. Narutowicza w pobliżu gmachu sądów.
Parkomaty już stoją, choć nie są jeszcze uruchomione. Zaczną działać lada dzień.