Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2020-02-12
Płocki raport drogowy
Informujemy, gdzie 12 lutego będą prowadzone naprawy dróg i chodników. Zamknięte dla ruchu: odcinek ul.Kolejowej, Maneżowa, odcinek al. Kilińskiego. Uwaga! Ze względu na silny wiatr wywołany orkanem Sabina obowiązuje alert pogodowy drugiego stopnia.
 

Naprawy dróg i chodników będą dziś prowadzone na ulicach:

PIŁSUDSKIEGO - montaż nowej sygnalizacji drogowej,

KILIŃSKIEGO -  całkowicie zamknięty przejazd al. Kilińskiego na odcinku od ul. Kolegialnej do ul. Sienkiewicza;

MANEŻOWA - przebudowa ulicy wraz z infrastrukturą, ulica zamknięta dla ruchu,

ŚRODKOWA - naprawa chodnika,

NARODOWYCH SIŁ ZBROJNYCH - naprawa drogi rowerowej,

DROGI WEWNĘTRZNE NA TERENIE SZKOŁY WYŻSZEJ IM. PAWŁA WŁODKOWICA - interwencyjna naprawa ubytków w jezdni,

ŁĄCKA - interwencyjna naprawa drogi,

OŚNICKA - interwencyjna naprawa drogi.

 

 

ul. Grabówka - przebudowa ulicy, budowa drogi rowerowej
W piątek 24 stycznia drogowcy udostępnili dla ruchu zamknięty odcinek ul. Grabówka od skrzyżowania z ul. ks. Niedzielaka do skrzyżowania z ul. Gościniec. Otwarcie zaplanowano przed popołudniowym szczytem komunikacyjnym.
 
Ruch po przebudowywanym odcinku ul. Grabówka jest możliwy dla pojazdów i pieszych. Na jezdni wybudowano pierwsze warstwy nawierzchni bitumicznej, natomiast ostatnia,  ścieralna warstwa asfaltu i oznakowanie poziome drogowcy wykonają wiosną. Tarcza skrzyżowania zostanie sfrezowana.

Do dyspozycji pieszych jest nowy, wybudowany w ramach inwestycji chodnik.

Trwa jeszcze budowa drogi rowerowej na odcinku od ul. księdza Niedzielaka do ul. Zarzecznej oraz kładki dla rowerów nad rzeką Rosicą oraz oświetlenia ulicznego.

Przypominamy, że termin zakończenia inwestycji przewidziano do 30 czerwca 2020 r. Przejezdny odcinek przebudowywanej drogi wciąż pozostaje placem budowy – apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu. W pasie drogowym wciąż będą pracować ludzie i sprzęt budowlany.

 

al. Kilińskiego

W środę 8 stycznia 2020 r. zostaŁ zamknięty dla ruchu trzeci odcinek al. Kilińskiego między skrzyżowaniem z ul. Kolegialną, a ul. Mostową, Warszawską i Norbertańską. Skrzyżowania na czas remontu pozostają przejezdne. Ich przebudowa zacznie się na przełomie marca i kwietnia. Na skrzyżowaniu al. Kilińskiego z ulicami Mostową, Warszawską i Norbertańską powstanie rondo. Przebudowa jest kompleksowa. W al. Kilińskiego powstaje kanalizacja deszczowa i sanitarna, nowa nawierzchnia jezdni i przebudowane zostaną niektóre skrzyżowania. Nowe będą chodniki, oświetlenie, powstanie także droga rowerowa. Całość kosztować będzie 38 mln zł. Koniec robót zaplanowany został na koniec maja 2020 roku.

 

ul. Kolejowa - przebudowa

W poniedziałek 25 listopada zamknięto dla ruchu 300-metrowy odcinek ul. Kolejowej w ciągu drogi krajowej DK62. To pierwszy odcinek ulicy, która będzie przebudowana.

Zamknięty dla ruchu odcinek ul. Kolejowej w ciagu drogi krajowej DK62 znajduje się między ostatnimi zabudowaniami Radziwia, a stacją paliw. Przewidywany czas zamknięcia - do trzech miesięcy. Po tym okresie zamykane będą kolejne odcinki ul. Kolejowej, aż do skrzyżowania z ul. Zieloną, które także czeka w przyszłości przebudowa.
Cały kontrakt potrwa do końca czerwca 2020 r. Przebudowa ul Kolejowej polega na budowie kanalizacji deszczowej, która odprowadzi wodę do zbiornika retencyjnego przy ul. Krakówka. Koszt inwestycji to blisko 8 mln zł, dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wynosi 4 mln.

 

Zdarzenia drogowe 11 lutego na terenie miasta Płocka:

- wypadki -

- kolizje -

- zatrzymani nietrzeźwi kierujący -