Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2020-05-20
Płocki raport drogowy
Informujemy, gdzie 20 maja będą prowadzone naprawy dróg i chodników. Trwa asfaltowanie al. Kilińskiego - ulica zamknięta dla ruchu. Zamknięte dla ruchu: odcinek 3 Maja, Al. Jachowicza, ul. Kolejowej, Parcele, Kredytowej oraz al. Kilińskiego. Trwa budowa wiaduktu drogowego do Zoo. Sygnalizacja wzbudzana przez pieszych wciąż jest przełączona w tryb automatyczny.
 

Naprawy dróg i chodników będą dziś prowadzone na ulicacach:

KILIŃSKIEGO - 19 maja zaczynie się finał prac drogowych w al. Kilińskiego i układanie ścieralnej warstwy asfaltu. Na początek czekają nas jednak krótkotrwałe utrudnienia (przez cztery dni w godz. 8-18), ale są one zwiastunem końca wszystkich robót w alei. Na wtorek i środę - 19 i 20 maja - zamkniecie alei z powodu asfaltowania - odcinek al. Kilińskiego między ul. Sienkiewicza, a Al. Jachowicza. Dojazd do Miejskiej Komendy Policji będzie możliwy od ul. 8 Pułku Artylerii Lekkiej. Nie będzie również wyjazdu na Kilińskiego z poprzecznych ulic jak 3 Maja, Padlewskiego, czy Dojazd.
Autobusy KM (linia nr 20) pojadą objazdem przez ul. 1 Maja, 3 Maja i Al. Jachowicza.

OTOLIŃSKA - PIŁSUDSKIEGO - wyłączona sygnalizacja na skrzyżowaniu, montaż nowej sygnalizacji,

SARNIA - naprawa drogi destruktem asfaltowym.

 

Miejski Zarząd Dróg przystąpił do odnowienia oznakowania poziomego na ulicach Płocka. W pierwszej kolejności znakowane będą drogi krajowe. Prace sa prowadzone poza godzinami szczytów komunikacyjnych oraz w nocy, przy odpowiednich warunkach atmosferycznych. Prosimy o zachowanie ostrożności.
 

Remont kanałów kanalizacyjnych

Informujemy o utrudnieniach związanych z wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu w dniach 19.05.2020 do 22.05.2020 w ul. Jachowicza na odcinku od ul. Jana Kochanowskiego do ul. Obrońców Westerplatte związanych z realizacją robót budowlanych „Przebudowa metodą bezwykopową kolektorów ściekowych A, B, G1 w Płocku” w ramach Projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej na terenie miasta Płocka, etap IV” współfinansowany przez Unię Europejską, ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020.

Informujemy, że firma Blejkan przystępuje do remontu kanalizacji i wymiany włazów studziennych w centrum Płocka metodą bezodkrywkową. Prace bedą prowadzone sukcesywnie na ulicach: Norbertańska, Bukowa, Dębowa, Klonowa, Słoneczna, K. Wielkiego, Nowowiejskiego, Jachowicza, Małachowskiego, Stary Rynek, Teatralnej, Kościuszki, Pl. Narutowicza, Pl. Dąbrowskiego. Na jezdni będą pracować ludzie oraz specjalistyczne pojazdy. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu. Roboty zaplanowano w terminie 22 maja - 30 listopada 2020 r.

Al. Jachowicza

W piątek 17 kwietnia drogowcy zaczęli jedną z większych inwestycji drogowych w ostatnim okresie: przebudowę północnej jezdni Al. Jachowicza na odcinku między skrzyżowaniami z ul. Dworcową, a ul. 11 Listopada. W zwiazku z tym całkowicie zamknięty dla ruchu jaest przejazd na tym odcinku alei. Objazd wyznaczono ulicami: Otolińska (Dworcowa) - Chopina - Mickiewicza - 11 Listopada czytaj więcej o przebudowie

ul. Kredytowa - remont

We wtorek 7 kwietnia zaczął się remont ul. Kredytowej. Czasowa organizacja ruchu zakłada prace etapami, aby umożliwić dojazd i komunikację dla mieszkańców. W pierwszym etapie prac nastąpi zamknięcie ulicy Kredytowej dla ruchu od strony ul. Mościckiego do skrzyżowania wewnątrz osiedla. Dojazd do posesji będzie możliwy - wyłącznie od strony ul. Dobrzyńskiej (ruch dwukierunkowy). Prosimy mieszkańców o przestawienie samochodów oraz nieparkowanie ich w terminie 7-10 kwietnia ze względu na prowadzone prace związane z frezowaniem nawierzchni jezdni i robotami ziemnymi związanymi z budową nowej kanalizacji i wodociągu. Pojazdy utrudniające prace mogą zostać odholowane na koszt właściciela.

ul. Parcele - przebudowa ulicy

W poniedziałek 17 lutego rozpoczęła się inwestycja drogowa związana z przebudową ul. Parcele na odcinku od ul. Borowickiej (Wierzbowej) do ul. Św. Huberta. Zostaną wprowadzone objazdy, także dla autobusów KM Płock. W ramach  inwestycji zostanie kompleksowo przebudowana ulica Parcele wraz z infrastrukturą. W ramach inwestycji będzie wybudowana nowa jezdnia, ścieżki rowerowe, chodniki, przystanki oraz wiaty autobusowe, oświetlenie uliczne, kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz sieci wodociągowe. Zadanie realizuje Wydział Inwestycji i Remontów UMP. Koszt inwestycji to 6.139.545 zł , na zadanie Miasto Płock uzyskało dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3.000.000 zł. Termin zakończenia prac zaplanowano na 30 września 2020 r. W czasie prac będą obowiązywać objazdy oraz będzie zapewniony dojazd do posesji.W związku z zamknięciem dla ruchu ul. Parcele na odcinku od skrzyżowania z ul. Wierzbową do skrzyżowania z ul. Lisią na czas przebudowy od poniedziałku 17. 02. 2020 r. do odwołania autobusy linii 4 do pętli Św. Huberta dojeżdżać będą po trasie objazdowej: Korczaka (przystanek Podlaska) – Harcerska (przez przystanki: Młyńska, Liściasta, Sielska, Kasztanowa) – Wyszogrodzka (Wiosenna) – Parcele – pętla Św. Huberta oraz z pętli Św. Huberta – Parcele – Wyszogrodzka (przez przystanki Parcele i Wiosenna) – Harcerska (przez przystanki: Kasztanowa, Sielska, Liściasta, Młyńska) – Korczaka i od przystanku Podlaska trasa bez zmian.W czasie objazdu autobusy linii 4 ominą przystanki: Borowiczki (pętla), Botaniczna, Zakole i Borowiczki, park.


al. Kilińskiego

19 maja zaczynie się finał prac drogowych w al. Kilińskiego i układanie ścieralnej warstwy asfaltu. Na początek czekają nas jednak krótkotrwałe utrudnienia (przez cztery dni w godz. 8-18), ale są one zwiastunem końca wszystkich robót w alei.
Na wtorek i środę - 19 i 20 maja - zamykamy z powodu asfaltowania odcinek al. Kilińskiego między ul. Sienkiewicza, a Al. Jachowicza. Dojazd do Miejskiej Komendy Policji będzie możliwy od ul. 8 Pułku Artylerii Lekkiej. Nie będzie również wyjazdu na Kilińskiego z poprzecznych ulic jak 3 Maja, Padlewskiego, czy Dojazd.
Autobusy KM (linia nr 20) pojadą objazdem przez ul. 1 Maja, 3 Maja i Al. Jachowicza.

W czwartek 21 maja będziemy asfaltować odcinek alei między Sienkiewicza, a Kolegialną. Przez większość dnia nie będzie można przejechać przez skrzyżowanie Kilińskiego z ul. Sienkiewicza. Warto inaczej zaplanować sobie ten dzień, zwłaszcza jeśli ktoś korzysta z Komunikacji Miejskiej. A to dlatego, że autobusy KM, zmierzające w kierunku centrum, pojadą objazdem przez ul. Spółdzielczą, Chopina, następnie przy dworcu autobusowo-kolejowym skręcą w ul. Mickiewicza, by przez 11 Listopada, 3 Maja i 1 Maja wrócić na ul. Sienkiewicza.

Na piątek 22 maja zaplanowaliśmy asfaltowanie odcinka alei między skrzyżowaniem z Kolegialną, a Krótką. Przez większość dnia nieprzejezdne będzie skrzyżowanie al. Kilińskiego z Kolegialną. Pojazdy osobowe mogą pojechać objazdem przez ul. Warszawską lub przez Gradowskiego i Padlewskiego.
Dla autobusów KM – zmierzających w kierunku Międzytorza - objazd poprowadzi przez ul. 1 Maja i 3 Maja oraz Al. Jachowicza.

W kolejnym tygodniu po 24 maja drogowcy będą jeszcze pracować na kilku skrzyżowaniach al. Kilińskiego. Szczegółowy harmonogram tych robót będzie znany pod koniec przyszłego tygodnia.
Plany Miejskiego Zarządu Dróg zakładają, że na koniec maja cała aleja od Rogatek Warszawskich po Al. Jachowicza będzie przejezdna.

ul. Kolejowa - przebudowa
Kończą się prace związane z wykonaniem nawierzchni jezdni na ul. Kolehjowej. Na czas przebudowy ul. Kolejowej od pierwszych kursów porannych do odwołania:

- nieczynny będzie przystanek na ul. Cichej; przystanek zastępczy znajdować się będzie na ul. Kościelnej za skrzyżowaniem z ul. Kolejową w stronę Tokar
- na przystanku zastępczym na ul. Kościelnej zatrzymywać się będą autobusy: linii 2 – tylko na kursach do Tokar lub Podolszyc, linii 7 w kierunku Ciechomic / Górek oraz linii 140 w kierunku Gąbina
- autobusy linii 2 na dotychczasowych kursach do ul. Cichej pojadą po trasie objazdowej: Popłacińska (Radziwie, straż) – Kolejowa – koniec trasy na przystanku Radziwie, wiadukt (na ul. Kolejowej przed wiaduktem); kursy do Tokar lub Podolszyc przejadą ulicą Kościelną przez przystanek zastępczy
- na kursach z Tokar lub Podolszyc przejeżdżać będą bez zmian przez przystanek na ul. Kościelnej (przy PSS); trasa dotychczasowych kursów z Cichej: początek na przystanku Radziwie, wiadukt (na ul. Kolejowej przy wiadukcie w stronę Gór) – Kolejowa – Popłacińska i od przystanku Radziwie, straż bez zmian.

Prace potrwają do końca czerwca 2020 r. Przebudowa ul Kolejowej polega na budowie kanalizacji deszczowej, która odprowadzi wodę do zbiornika retencyjnego przy ul. Krakówka. Koszt inwestycji to blisko 8 mln zł, dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wynosi 4 mln.