Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2020-10-15
Płocki raport drogowy

Informujemy, gdzie 15 października będą prowadzone naprawy dróg i chodników.  Trwa budowa wiaduktu drogowego do Zoo. Zamknięte dla ruchu odcinki ulic: 1 Maja, Norbertańskiej, Parcele. Trwa remont kanalizacji metodą bezodkrywkową.


Naprawy dróg i chodników nie będą dziś prowadzone ze względu na warunki atmosferyczne. Trwa interwencyjne usuwanie połamanych konarów drzew w pasach drogowych po nocnych porywach wiatru.

ŻYZNA -naprawa jezdni na drodze wewnętrznej osiedlowej

 

Ulica 1 Maja została zamknięta dla ruchu w terminie od soboty 26 września do odwołania. W tym czasie będą przeprowadzone przez Wodociągi Płockie naprawy gwarancyjne związane z koniecznością wymiany i regulacją studni wodociągowych oraz odtworzeniem nawierzchni jezdni na odcinku między ul. Kolegialną a ul. Sienkiewicza.

Na czas prac gwarancyjnych nastąpią także zmiany w ruchu autobusów KM Płock – na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 4 (tylko w kierunku Cm. Komunalnego), 18 (tylko w kierunku Dworca kolejowego) i 24 (tylko w kierunku Podolszyc) – czytaj więcej

 

Ulica Boryszewska

Miejski Zarząd Dróg i Wodociągi Płockie przystąpiły do realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa ulicy Boryszewskiej”. Inwestycja będzie kosztować blisko 3,4 mln zł i zakończy się jeszcze w tym roku. Usprawni komunikację między osiedlami Zielony Jar – Podolszyce Północ – Międzytorze – Dworcowa – Kostrogaj.

Przebudowa ulicy obejmuje odcinek pomiędzy ul. Urodzajną, a skrzyżowaniem z ulicą Żyzną. Zadanie realizuje MZD natomiast Wodociągi Płockie będą współfinansować budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągu.

W ramach przebudowy na ulicy Boryszewskiej powstanie nowoczesna droga gminna, klasy „L”, na odcinku 991 m. Inwestycja obejmuje odcinek od ul. Urodzajnej do  skrzyżowania z ulicą Żyzną. Nowa droga zyska konstrukcję jezdni o nawierzchni bitumicznej, dostosowanej do kategorii ruchu KR2 o przekroju jezdni 2 x 2,75 m.  Obramowania jezdni będą jednostronnie, od strony chodnika – z krawężników betonowych. Powstanie także  chodnik dla pieszych po stronie południowej z kostki brukowej betonowej o szerokości 2 m oraz perony przystankowe dla autobusów.  Drogowcy na ul. Boryszewskiej wykonają także nawierzchnie zjazdów do posesji z kostki betonowej.

Droga będzie posiadać odwodnienie za pomocą rowu o głębokości 1m po stronie północnej. Skarpy rowu będą umocnione.  Pod zjazdami i peronami w ciągu projektowanego rowu drogowego powstaną przepusty o średnicach od 400 do 600 m. Nowe będą także pobocza wykonane z kruszywa stabilizowanego mechanicznie o szerokości 0,75 m. Na jezdni powstaną urządzenia poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego – progi wyspowe zwalniające ruch pojazdów z kostki brukowej betonowej, zgodnie z zatwierdzoną  stałą organizacją ruchu.

Przetarg MZD ogłosił 25 sierpnia, otwarcie ofert nastąpiło 10 września. Wykonawcą jest firma BMB Budownictwo Sp. z o. o. spółka komandytowa z Gostynina. Wartość realizacji to 3.370.200 zł. Zgodnie z umową koniec inwestycji zaplanowano na połowę grudnia 2020 r.

 

Remont kanałów kanalizacyjnych

Firma Blejkan przystąpiła do remontu kanalizacji i wymiany włazów studziennych w centrum Płocka metodą bezodkrywkową. Prace będą prowadzone sukcesywnie na ulicach: Norbertańska, Bukowa, Dębowa, Klonowa, Słoneczna, K. Wielkiego, Nowowiejskiego, Jachowicza, Małachowskiego, Stary Rynek, Teatralnej, Kościuszki, Pl. Narutowicza, Pl. Dąbrowskiego. Na jezdni będą pracować ludzie oraz specjalistyczne pojazdy. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu. Roboty zaplanowano w terminie 22 maja – 30 listopada 2020 r.

W dniach od 19.10.2020 do 28.10.2020 prace będą prowadzone na ulicach: Małachowskiego, Stary Rynek, Kazimierza Wielkiego.

 

ul. Parcele – przebudowa ulicy

W poniedziałek 17 lutego rozpoczęła się inwestycja drogowa związana z przebudową ul. Parcele na odcinku od ul. Borowickiej (Wierzbowej) do ul. Św. Huberta. Zostaną wprowadzone objazdy, także dla autobusów KM Płock. W ramach  inwestycji zostanie kompleksowo przebudowana ulica Parcele wraz z infrastrukturą. W ramach inwestycji będzie wybudowana nowa jezdnia, ścieżki rowerowe, chodniki, przystanki oraz wiaty autobusowe, oświetlenie uliczne, kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz sieci wodociągowe. Zadanie realizuje Wydział Inwestycji i Remontów UMP. Koszt inwestycji to 6.139.545 zł , na zadanie Miasto Płock uzyskało dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3.000.000 zł. Termin zakończenia prac zaplanowano na 30 września 2020 r. W czasie prac będą obowiązywać objazdy oraz będzie zapewniony dojazd do posesji.W związku z zamknięciem dla ruchu ul. Parcele na odcinku od skrzyżowania z ul. Wierzbową do skrzyżowania z ul. Lisią na czas przebudowy od poniedziałku 17. 02. 2020 r. do odwołania autobusy linii 4 do pętli Św. Huberta dojeżdżać będą po trasie objazdowej: Korczaka (przystanek Podlaska) – Harcerska (przez przystanki: Młyńska, Liściasta, Sielska, Kasztanowa) – Wyszogrodzka (Wiosenna) – Parcele – pętla Św. Huberta oraz z pętli Św. Huberta – Parcele – Wyszogrodzka (przez przystanki Parcele i Wiosenna) – Harcerska (przez przystanki: Kasztanowa, Sielska, Liściasta, Młyńska) – Korczaka i od przystanku Podlaska trasa bez zmian.W czasie objazdu autobusy linii 4 ominą przystanki: Borowiczki (pętla), Botaniczna, Zakole i Borowiczki, park.