Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2020-12-11
Płocki raport drogowy

Informujemy, gdzie na terenie Płocka 10 grudnia występują ograniczenia w ruchu.  Zamknięte dla ruchu odcinki ulic: Parcele, Boryszewskiej, Pocztowej. Trwa remont kanalizacji metodą bezodkrywkową.


Akcja ZIMA

Służby miejskie interweniowały od godz. 19 w czwartek 10 grudnia oraz w nocy 10/11 grudnia z użyciem pługosolarek, zwalczając śliskość i odśnieżając jezdnie na terenie Płocka. Obecnie drogi są czarne i mokre. Apelujemy o zachowanie ostrożności, miejscami może występować zjawisko gołoledzi – zwłaszcza na obiektach mostowych oraz w pobliżu zbiorników wodnych.


Naprawy bieżące dróg i chodników będą dziś prowadzone na ulicach:

  • WIEJSKA – naprawa drogi destruktem,
  • JĘDRZEJEWO – naprawa drogi destruktem.

Ulica Bielska – wymiana słupów oświetleniowych

W dniach 7-10 grudnia firma Usługi Elektryczne Wiesław Jabłoński dokona wymiany słupów oświetleniowych na ul. Bielskiej na odcinku od skrzyżowania z Al. Kobylińskiego do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. Roboty spowodują wyłączenia odcinków chodników po obu stronach jezdni.


Ulica Krótka

 

Wodociągi Płockie poinformowały o modernizacji sieci w budynkach przy ul. Krótkiej. W terminie 19 listopada do 19 grudnia wystąpią ograniczenia w ruchu pojazdów. Mieszkańcy proszeni są o przestawienie pojazdów na czas trwania robót w obrębie jezdni.

 


Ulica Pocztowa

Miejski Zarząd Dróg zrealizuje kolejną inwestycję drogową na osiedlu Borowiczki – przebudowę ulicy Pocztowej. Realizacja tego zadania to blisko 5 mln złotych. W ramach prac powstanie nowa infrastruktura drogowa i podziemna oraz oświetlenie uliczne.

Ulica Pocztowa będzie przebudowana na odcinku 874 mb w dwóch etapach: pierwszy od granicy miasta do mostu o długości 617 m i drugi od mostu do skrzyżowania z ul. Harcerską i ul. Korczaka o długości 257 m. W ramach rozbudowy zostanie poszerzona  jezdnia ul. Pocztowej do szerokości 6 m wraz z wymianą jej konstrukcji, powstanie oświetlenie uliczne, chodniki, zjazdy, dwukierunkowa ścieżka rowerowa. Zostanie wybudowana także kanalizacja deszczowa z urządzeniami oczyszczającymi i wylotem do rowu melioracyjnego. Rozbudowana droga zostanie w efekcie dostosowana do warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne klasy „L”. Powstanie jezdnia o szerokości 6 m, o dwóch pasach ruchu szer. 3 m. Pas ruchu zostanie tym samym zwiększony do 3 m ze względu na strukturę rodzajową pojazdów poruszających się po tej drodze – autobusy i samochody ciężarowe powyżej 16 ton.

W ul. Pocztowej powstaną chodniki  z kostki betonowej  naprzemiennie po prawej i lewej stronie o szerokości 2 m przy jezdni i 1,5 m oddalone od jezdni, pobocza naprzemienne po prawej i lewej stronie z kruszywa o szerokości 0,75 m. Wybudowana będzie również droga rowerowa dwukierunkowa o nawierzchni bitumicznej.

Nowo wybudowana kanalizacja deszczowa odprowadzi wody opadowe z nawierzchni jezdni. Nowe oświetlenie uliczne zostanie wykonane z  zastosowaniem energooszczędnych źródeł światła LED. W trakcie realizacji zostaną usunięte kolizje na sieci teletechnicznej i będzie wykonane zagospodarowanie terenów zielonych w pasie drogowym.

Zadanie inwestycyjne pn.: „Rozbudowa drogi gminnej nr 520425W – ulicy Pocztowej w Płocku” zrealizuje Miejski Zarząd Dróg. Przebudowa ul. Pocztowej zostanie dofinansowane z programu Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie nie wyższej niż 4 264 682,65zł. Dofinansowanie nie może przekroczyć 60 % wartości kosztów kwalifikowanych.

Koszt inwestycji to 4 980 000,00 złotych.

Planowany termin realizacji do 20 sierpnia 2021 r.

 


Ulica Boryszewska

Miejski Zarząd Dróg i Wodociągi Płockie przystąpiły do realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa ulicy Boryszewskiej”. Inwestycja będzie kosztować blisko 3,4 mln zł i zakończy się jeszcze w tym roku. Usprawni komunikację między osiedlami Zielony Jar – Podolszyce Północ – Międzytorze – Dworcowa – Kostrogaj.

Przebudowa ulicy obejmuje odcinek pomiędzy ul. Urodzajną, a skrzyżowaniem z ulicą Żyzną. Zadanie realizuje MZD natomiast Wodociągi Płockie będą współfinansować budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągu.

W ramach przebudowy na ulicy Boryszewskiej powstanie nowoczesna droga gminna, klasy „L”, na odcinku 991 m. Inwestycja obejmuje odcinek od ul. Urodzajnej do  skrzyżowania z ulicą Żyzną. Nowa droga zyska konstrukcję jezdni o nawierzchni bitumicznej, dostosowanej do kategorii ruchu KR2 o przekroju jezdni 2 x 2,75 m.  Obramowania jezdni będą jednostronnie, od strony chodnika – z krawężników betonowych. Powstanie także  chodnik dla pieszych po stronie południowej z kostki brukowej betonowej o szerokości 2 m oraz perony przystankowe dla autobusów.  Drogowcy na ul. Boryszewskiej wykonają także nawierzchnie zjazdów do posesji z kostki betonowej.

Droga będzie posiadać odwodnienie za pomocą rowu o głębokości 1m po stronie północnej. Skarpy rowu będą umocnione.  Pod zjazdami i peronami w ciągu projektowanego rowu drogowego powstaną przepusty o średnicach od 400 do 600 m. Nowe będą także pobocza wykonane z kruszywa stabilizowanego mechanicznie o szerokości 0,75 m. Na jezdni powstaną urządzenia poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego – progi wyspowe zwalniające ruch pojazdów z kostki brukowej betonowej, zgodnie z zatwierdzoną  stałą organizacją ruchu.

Przetarg MZD ogłosił 25 sierpnia, otwarcie ofert nastąpiło 10 września. Wykonawcą jest firma BMB Budownictwo Sp. z o. o. spółka komandytowa z Gostynina. Wartość realizacji to 3.370.200 zł. Zgodnie z umową koniec inwestycji zaplanowano na połowę grudnia 2020 r.


Remont kanałów kanalizacyjnych

Firma Blejkan przystąpiła do remontu kanalizacji i wymiany włazów studziennych w centrum Płocka metodą bezodkrywkową. Prace będą prowadzone sukcesywnie na ulicach: Norbertańska, Bukowa, Dębowa, Klonowa, Słoneczna, K. Wielkiego, Nowowiejskiego, Jachowicza, Małachowskiego, Stary Rynek, Teatralnej, Kościuszki, Pl. Narutowicza, Pl. Dąbrowskiego. Na jezdni będą pracować ludzie oraz specjalistyczne pojazdy. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu. Roboty zaplanowano w terminie 22 maja – 31 grudnia 2020 r.

W dniach od 7.12.2020 do 18.12.2020 w Al. Kobylińskiego, w dniach 19-23.12 w Al. Jachowicza.


ul. Parcele – przebudowa ulicy

W poniedziałek 17 lutego rozpoczęła się inwestycja drogowa związana z przebudową ul. Parcele na odcinku od ul. Borowickiej (Wierzbowej) do ul. Św. Huberta. Zostaną wprowadzone objazdy, także dla autobusów KM Płock. W ramach  inwestycji zostanie kompleksowo przebudowana ulica Parcele wraz z infrastrukturą. W ramach inwestycji będzie wybudowana nowa jezdnia, ścieżki rowerowe, chodniki, przystanki oraz wiaty autobusowe, oświetlenie uliczne, kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz sieci wodociągowe. Zadanie realizuje Wydział Inwestycji i Remontów UMP. Koszt inwestycji to 6.139.545 zł , na zadanie Miasto Płock uzyskało dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3.000.000 zł. W czasie prac będą obowiązywać objazdy oraz będzie zapewniony dojazd do posesji. W związku z zamknięciem dla ruchu ul. Parcele na odcinku od skrzyżowania z ul. Wierzbową do skrzyżowania z ul. Lisią na czas przebudowy do odwołania autobusy linii 4 do pętli Św. Huberta dojeżdżać będą po trasie objazdowej: Korczaka (przystanek Podlaska) – Harcerska (przez przystanki: Młyńska, Liściasta, Sielska, Kasztanowa) – Wyszogrodzka (Wiosenna) – Parcele – pętla Św. Huberta oraz z pętli Św. Huberta – Parcele – Wyszogrodzka (przez przystanki Parcele i Wiosenna) – Harcerska (przez przystanki: Kasztanowa, Sielska, Liściasta, Młyńska) – Korczaka i od przystanku Podlaska trasa bez zmian. W czasie objazdu autobusy linii 4 ominą przystanki: Borowiczki (pętla), Botaniczna, Zakole i Borowiczki, park.