Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2021-09-17
Nowa ulica Pocztowa

Zakończyliśmy kompleksową przebudowę ulicy Pocztowej. Z jednej strony to ulica osiedlowa, z drugiej – to ważna droga wjazdowa i wyjazdowa z miasta – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Ulica Pocztowa leży w Borowiczkach. Łączy skrzyżowanie ulicy Korczaka oraz Harcerskiej z granicą Płocka i gminy Słupno. Była wąską drogą z wyeksploatowaną nawierzchnią. Na pewnym odcinku miała zaledwie dwa metry szerokości. Autobus nie miał szans na jej pokonanie. Brakowało też chodnika i piesi – np. matki z dziecięcymi wózkami – poruszali się po jezdni.

We wrześniu ubiegłego roku Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na kompleksową przebudowę ul. Pocztowej. Postępowanie wygrał Zakład Budowlano-Montażowy Budomont z podpłockiego Maszewa.

Prace wykonawca zaczął jesienią i właśnie teraz skończył. Drogowcy zaczęli już odbiory. Starą drogę zastąpiła nowa ulica o szerokości 6 metrów i długości ponad 870 metrów. Wraz z nią powstała kanalizacja deszczowa z urządzeniami oczyszczającymi i wylotem do rowu melioracyjnego, powstały szerokie chodniki, dwukierunkowa droga rowerowa oraz energooszczędne oświetlenie z lampami typu LED.

Przy tej szerokości jezdni ul. Pocztową będą mogły teraz poruszać się autobusy Komunikacji Miejskiej oraz pojazdy ponad 16-tonowe.


Ulica Pocztowa po przebudowie

Wykonawca usunął przy okazji wszystkie kolizje podziemnej infrastruktury i sieci teletechnicznej, wykonał podjazdy do posesji oraz zagospodarował zieleń w pasie drogowym.

Koszt tej kompleksowej przebudowy nie był mały i sięgnął 5,57 mln zł. Miejski Zarząd Dróg zdobył jednak dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 2,8 mln zł.