Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2021-10-28
Od piątku jeździmy nową ulicą Chopina

– Otwieramy kolejny, zmodernizowany odcinek ul. Chopina między Otolińską, a al. Piłsudskiego. Zbudowaliśmy w tym miejscu bardzo nowoczesną, ładną i bezpieczną drogę – mówił na czwartkowej konferencji prasowej prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Przebudowa ul. Chopina zaczęła się w grudniu ubiegłego roku. Prace właśnie się zakończyły i w piątek 29 października w godzinach po południowych ulica stanie się przejezdna. Zakres prac na tym odcinku Chopina był bardzo duży. Powstała nowa nawierzchnia, chodniki, droga rowerowa (która łączy się z magistralą rowerową), a także nowoczesne, energooszczędne oświetlenie.

Ruch powinien odbywać się płynnie, będzie również bezpieczniej. A to za sprawą dwóch zabiegów. Po pierwsze zlikwidowany został zjazd z al. Piłsudskiego w ul. Chopina dla pojazdów nadjeżdżających z Podolszyc. – Był to szybki i niebezpieczny zjazd, zwłaszcza dla rowerzystów i pieszych, których drogi przecinały się z trasą dla samochodów. – Konsultowaliśmy to rozwiązanie z policją i nasz pomysł zyskał pozytywne opinie – uzasadniał tę zmianę prezydent Andrzej Nowakowski.

Po przebudowie został w tym miejscu jedynie zjazd drogą rowerową, a kierowcy nadjeżdżający z Podolszyc wjadą w ul. Chopina inną drogą – za wiaduktami nad al. Piłsudskiego. I dojadą do ronda, które na skrzyżowaniu Chopina z ul. Lachmana zastąpiło sygnalizację świetlną.

Bardzo ważnym elementem tej inwestycji jest budowa pod ulica kanalizacji deszczowej. Jest to pierwszy krok do całkowitego odwodnienia przejazdu pod wiaduktami w al. Piłsudskiego. Drugim będzie przedłużenie kolektora do ul. Wyszogrodzkiej przez ul. Spółdzielczą.

– Mam nadzieję, że na początku listopada uda nam się ogłosić przetarg na przebudowę tej ulicy i wybrać wykonawcę – zapowiedział na konferencji odpowiadający za inwestycje zastępca prezydenta Płocka Artur Zieliński. – Zmodernizujemy cały 650-metrowy odcinek ulicy, zrobimy nowe chodniki, drogę rowerową, oświetlenie i kolektor deszczowy, który połączymy z infrastrukturą w ul. Południowej. Dajemy sobie na to 11 miesięcy, mam nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie tyle, że na sąsiedniej ul. Spółdzielczej – dodał Artur Zieliński.

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zapowiedział, że to jeszcze nie koniec zmian na Chopina. Na wiosnę na terenie po zlikwidowanym zjeździe z al. Piłsudskiego posadzonych zostanie 40 klonów. W pasie drogowym ulicy zaś drogowcy posadzą 30 wiśni piłkowanych.

Modernizacja ul. Chopina kosztowała 8 mln zł. Miejski Zarząd Dróg zdobył dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości ponad 3,75 mln zł.

– Dzięki tej modernizacji wiele się zmieniło. Apeluję do kierowców o ostrożność i aby nie jeździli na pamięć – dodał prezydent Andrzej Nowakowski.