Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2021-12-22
Otwieramy przejazd ulicą Kolejową

– Dobra wiadomość na święta: zakończyliśmy przebudowę ulicy Kolejowej i w czwartek po południu ją otwieramy – zapowiada prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Drogowcy uruchomią przejazd przez ul. Kolejową w czwartek 23 grudnia o godz. 17.00. Od piątku na dawne trasy wracają również autobusy Komunikacji Miejskiej.

Znaczenie ul. Kolejowej dla układu komunikacyjnego Płocka i okolic jest bardzo duże. Dla mieszkańców osiedli położonych w centrum i północnej części miasta jest ona – wraz z mostem im. Legionów Piłsudskiego oraz ul. Kutnowską – najkrótszą drogą w kierunku Gostynina oraz Strzelec i miejscowości Sójki, gdzie znajduje się węzeł drogowy na autostradzie A1.

Ul. Kolejowa została przebudowana kompleksowo w dwóch etapach etapach. Przed kilkoma laty zmodernizowany został odcinek leżący między ul. Zieloną, a Kutnowską. Co ważne – Miejski Zarząd Dróg zlecił budowę w tym miejscu kolektora deszczowego. Łączy on przebudowany odcinek ze zbiornikiem retencyjnym, który powstał przy ul. Krakówka. I dopiero potem zlecił ułożenie nowej nawierzchni oraz chodników.

W czwartek kończymy drugi etap przebudowy, który również polegał przede wszystkim na budowie odwodnienia. Kolektor deszczowy, który powstał zbiera wodę ze zmodernizowanego odcinka i odprowadza ją do zbiornika retencyjnego, znajdującego się między stadionem Stoczniowca, a wałem przeciwpowodziowym.

Następnie drogowcy zbudowali nową nawierzchnię, chodniki, zatoki autobusowe, zamontowali nowe oświetlenie oraz nowa sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z ul. Kościelną.

– Zlecamy kompleksowe modernizacje ulic. Dzięki temu drogi te będą służyć pokoleniom, pozostając przez wiele lat w dobrym stanie – komentuje prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Choć właściwa budowa się zakończyła to jeszcze zobaczymy ekipy drogowców na ul. Kolejowej. Wrócą oni tam na wiosnę. Kiedy zrobi się ciepło wykonają docelowe oznakowanie poziome oraz zajmą się pielęgnacją zieleni.

Całkowita wartość inwestycji sięgnęła 6,4 mln zł. Miejski Zarząd Dróg uzyskał dofinansowanie do przebudowy ul. Kolejowej z rezerwy subwencji ogólnej ministerstwa infrastruktury w wysokości nieco ponad 1,9 mln zł.