Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2022-05-25
Zaczynamy przebudowę ulicy Łukasiewicza

– Będzie to jedna z największych w ostatnim czasie inwestycji drogowych – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski na konferencji prasowej, poprzedzającej podpisanie umowy na przebudowę ul. Łukasiewicza.

I dodawał: – Spotykamy się w miejscu szczególnym, bo przy ul. Łukasiewicza, w roku twórcy lampy naftowej i przemysłu naftowego, a także pod jego pomnikiem.

Kompleksowa przebudowa tej ulicy zaczęła się w maju przed trzema laty. Zmodernizowana ona została na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Tysiąclecia, a rondem Nafciarzy.

W maju, ale tego tego roku – właśnie we wtorek – podpisaliśmy umowę na modernizację pozostałych fragmentów drogi. Ich przebudową zajmie się konsorcjum trzech firm: gostynińskiego Hydropolu (lider porozumienia), płockiego Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego Waskop oraz gostynińskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Budowlanych.

I teraz przebudujemy ul. Łukasiewicza na odcinkach między ul. Nowowiejskiego, a Tysiąclecia oraz na kolejnym – między ul. Długą, a Zglenickiego.

Pierwszy z nich jest dość krótki, liczy nieco ponad pół kilometra długości, drugi – prawie 2,5 km. Łącznie do przebudowy są trzy kilometry drogi.

W pierwszej kolejności modernizacja będzie polegać na budowie kanalizacji deszczowej. Potem ułożymy nową jezdnię, chodniki i zjazdy na poszczególne posesje, wykonamy też zatoki postojowe. Zbudujemy również dwumetrowej szerokości drogę rowerową. Zainstalujemy także nowoczesne, energooszczędne oświetlenie.

Na konferencji prasowej obecny był również nadzorujący płockie inwestycje wiceprezydent Artur Zieliński, który wyjaśnił, że harmonogram i sposób prowadzenia robót zostaną ułożone w taki sposób, by zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Koszt – nieco ponad 73,6 mln zł. Zdobyliśmy jednak z Programu Inwestycji Strategicznych dofinansowanie w wysokości 30 mln zł.

Umowa zakłada, że budowa potrwa 17 miesięcy.