Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2022-10-12
Zmiany organizacji ruchu na obwodnicy

Na przełomie września i października zostały wprowadzone zmiany w stałej organizacji ruchu na Trasie Popiełuszki, Mazowieckiego, Bartoszewskiego i Rataja. Ma to na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. W poniedziałek 10 października zamknięte ze względu na przebudowę ul. Łukasiewicza odcinki ul. Długiej zostały przywrócone dla ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu mają związek z nasilonym pojawianiem się na terenie Płocka dużych dzikich zwierząt  – łosi, jeleni i saren. Zwłaszcza łosie są regularnie spotykane w rejonie Trasy ks. J. Popiełuszki, T. Mazowieckiego, W. Bartoszewskiego i M. Rataja oraz dróg krajowych DK60 i DK62 w granicach administracyjnych miasta oraz bezpośrednich okolicach w powiecie płockim. Dlatego pojawiły się przy tych ulicach znaki drogowe A-18b „Uwaga na zwierzęta leśne” oraz tablice ostrzegawcze o łosiach.  Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w godzinach wieczornych, porannych i nocą, kiedy zwierzęta są szczególnie aktywne.

Zmieniono także oznakowanie w rejonie Ronda Wojska Polskiego i Ronda 19pp im. Obrony Lwowa. Na jezdniach pojawiły się dodatkowe piktogramy ze znakami A-31 „Uwaga inne niebezpieczeństwo” i napis „Wypadki” a także schematy kierunkowe ułatwiające poruszanie się po rondach. Dodatkowo zaktualizowano duże informacyjne tablice kierunkowe z nazwami miejscowości i numerami dróg.

Przesunięte zostały także granice obszarów „Teren zabudowany” dzięki czemu Trasą Popiełuszki  na dłuższym odcinku niż dotychczas będzie można jechać z prędkościami w oparciu o zasady dla drogi dwujezdniowej poza obszarem zabudowanym.

Apelujemy do kierowców o zwrócenie uwagi na nową organizację ruchu oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów.

K. Kozłowski