Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem  awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 8.00 - 15.00

 

 

Aktualności wszystkie
2022-12-22
Otwieramy Łukasiewicza i Piłsudskiego

W nocy ze środy na czwartek 22 grudnia otwieramy przejazd przebudowaną ul. Łukasiewicza na odcinku od Ronda Nafciarzy do bramy nr 2 kombinatu. Dzień później zmiany nastąpią też w al. Piłsudskiego.

Do bramy nr 2 dotrą już pierwsze, poranne kursy Komunikacji Miejskiej. Część autobusów zawróci do Ronda Nafciarzy (bo niektóre linie zostaną na pętli przy bramie), by dalej ul. Długą przejechać przez tereny Płockiego parku Przemysłowo-Technologicznego do skrzyżowania z rondem tymczasowym na ul. Łukasiewicza. A stąd skierują się do ul. Zglenickiego i pętli pod bramą numer 1.

Modernizacja ul. Łukasiewicza jest kompleksowa: budujemy pod nią kanalizację deszczową, instalujemy nowe, energooszczędne oświetlenie, układamy chodniki i wykonujemy drogę rowerową. Po uruchomieniu przejazdu odcinkiem między Rondem Nafciarzy, a bramą nr 2 kombinatu wykonawca tych prac przeniesie się na odcinek między bramą nr 2, a tymczasowym rondem na skrzyżowaniu Łukasiewicza z drogą dojazdową do PPP-T i ul. Długą. A potem na kolejny – do skrzyżowania z ul. Zglenickiego.

Na odcinku, na którym w nocy ze środy na czwartek uruchomimy przejazd zabraknie jeszcze ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu. Zostanie ona ułożona w przyszłym roku na całej długości przebudowywanej ul. Łukasiewicza od Ronda Nafciarzy do ul. Zglenickiego.

W przyszłym roku czeka nas jeszcze przebudowa fragmentu ul. Łukasiewicza na odcinku od ul. Nowowiejskiego do ul. Tysiąclecia.

Inwestorem jest Miejski Zarząd Dróg. Za tegoroczną i przyszłoroczną przebudowę Łukasiewicza MZD zapłaci łącznie 74 mln zł (dostaliśmy 30 mln zł dotacji z budżetu państwa).


Rondo Nafciarzy, od czwartku jedziemy prosto do bramy nr 2 kombinatu

Kończymy też remont w al. Piłsudskiego

W piątek natomiast zdejmujemy bariery i uruchamiamy przejazd przez wiadukty w al. Piłsudskiego wszystkimi trzema pasami.

Od wtorku do czwartku 22 grudnia na wiaduktach nad ul. Spółdzielczą trwały ostatnie prace drogowe, polegające na wykonaniu dylatacji – elementów zapewniających elastyczne połączenie konstrukcji tych obiektów z nawierzchnią drogową. Nie będą one takie, jakie są np. na moście im. Legionów Piłsudskiego, gdzie mamy – przypominające grzebienie – stalowe dylatacje palczaste, łączące kolejne przęsła przeprawy.

Będą to dylatacje bitumiczne, które można stosować na takich niedużych obiektach.

Remont środkowego odcinka alei – od wiaduktów do skrzyżowania z ul. Jesienną (na południowej jezdni) oraz między skrzyżowaniem z ul. Piaska, a wiaduktami (na północnej części), zaczął się we wrześniu tego roku.

W pierwszej kolejności frezowaliśmy stary asfalt i naprawiliśmy popękane podłoże. Na wybranych fragmentach, gdzie stara nawierzchnia ulegała pofałdowaniu – ułożyliśmy specjalną siatkę, której zadaniem będzie w przyszłości temu zjawisku zapobiegać. Na wiaduktach zaś wymieniliśmy izolację. I na odcinku łącznie nieco ponad kilometra ułożyliśmy nowy asfalt. Wyremontowaliśmy również zatoki autobusowe i chodniki.

Za odnowienie środkowego odcinka al. Piłsudskiego Miejski Zarząd Dróg zapłaci cztery mln zł (MZD zdobył dofinansowanie z Rezerwy Subwencji Ogólnej Ministerstwa Infrastruktury w wysokości dwóch mln zł).

Wiosną drogowcy wrócą w rejon remontowanych odcinków al. Piłsudskiego, by uzupełnić zieleń oraz wykonać docelowe oznakowanie poziome na wiaduktach (W MZD planują w okresie zimowym zrobić linie wytyczające pasy z pełną świadomością, że wiosną wymagać będą one poprawek; względy bezpieczeństwa są w tym przypadku jednak decydujące).

Ale…

Za wiaduktem na al. Piłsudskiego w kierunku centrum pozostanie jeszcze wyłączony z ruchu lewy pas jezdni. Stan taki potrwa do czasu zakończenia przebudowy ulicy Spółdzielczej. Wygrodzenie tego pasu przed nawrotką posłuży zabezpieczeniu zawracania autobusów linii nr 14, 20, 26, 32, które jadą objazdem – z ronda Moniuszki – w kierunku Podolszyc i nie mają możliwości przejazdu pod wiaduktami i skrętu w kierunku wschodnim.