Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem  awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 8.00 - 15.00

 

 

Aktualności wszystkie
2023-11-02
Nowa ulica Zielona

– Zakończyliśmy modernizację kolejnego fragmentu ul. Zielonej na osiedlu Radziwie i zaczęliśmy jego odbiory – informuje prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Pięć lat temu przebudowaliśmy dwa odcinki tej drogi, które znajdują się w głębi osiedla między nieczynną bocznicą kolejową (kiedyś prowadziła do stoczni rzecznej), a łącznikiem z ul. Teligi. Łącznie mają one około 600 metrów długości.

Teraz zakończyliśmy modernizację trzeciego fragmentu ul. Zielonej, który leży między ul. Kolejową, a przejazdem kolejowym i ma 200 metrów długości.

Prace były kompleksowe – i podobnie jak wcześniej – zaczęły się od budowy kanalizacji deszczowej, której pod ulicą brakowało. Następnie przyszedł czas na wykonanie nowej nawierzchni oraz chodników. Wymieniliśmy także lampy ulicznego oświetlenia na energooszczędne, LED-owe. Koszt tych prac sięgnął 1,4 mln zł.

Do przebudowania w przyszłości pozostanie odcinek, leżący między czynnymi torami, a nieczynną bocznicą o długości ok. 250 metrów. Jednak, aby tę inwestycję zrealizować musimy najpierw zmodernizować w podobnym zakresie ul. Gromadzką i Sukcesorską. Kanalizacja deszczowa, którą planujemy pod nimi zbudować, odprowadzi wodę do zbiornika retencyjnego przy ul. Popłacińskiej. I wtedy będziemy mogli przebudować te ostatnie fragmenty ul. Zielonej, także zaczynając od wykonania kolektorów deszczowych i połączenia ich z infrastrukturą wykonaną pod ul. Gromadzką i Sukcesorską.

Taki podział inwestycji na etapy wynika z konieczności zbudowania kanalizacji, której drogowcy nie chcieli układać pod torami kolejowymi (by uniknąć czasochłonnych formalności). Dlatego budujemy infrastrukturę, która będzie odprowadzać wodę w dwóch różnych kierunkach. Na wschód od torów deszczówka popłynie do zbiornika retencyjnego przy ul. Krakówka, a ta po zachodniej stronie przejazdu kolejowego – do zbiornika przy ul. Popłacińskiej.

Ulica Zielona przed przebudową