Budujemy ulicę Zbożową na Podolszycach

Strona główna   >   ul. Zbożowa   >   Budujemy ulicę Zbożową na Podolszycach

W poniedziałek 20 marca zaczynamy budowę brakującego fragmentu ul. Zbożowej. Prace potrwają cztery miesiące i przez ten czas przejazd tą drogą między Podolszycami Północ a wschodnią jezdnią trasy Tadeusza Mazowieckiego będzie całkowicie zamknięty.

Od wtorku wykonawca tej ulicy ma zatwierdzony projekt organizacji ruchu i w ten sposób zakończył formalne przygotowania do rozpoczęcia inwestycji.

Od najbliższego poniedziałku prace będą toczyć się na odcinku tej ulicy, leżącym między ostatnimi zabudowaniami Podolszyc Północ, a drogą techniczną przy wschodniej jezdni obwodnicy. Liczy on 240 metrów długości i dziś jest utwardzony jedynie tymczasową nawierzchnią z asfaltowego destruktu i betonowych płyt.

Po zakończeniu prac powstanie w tym miejscu ulica o szerokości 6 metrów z nową nawierzchnią, chodnikiem o szerokości od 1,5 do 2 metrów, drogą rowerową oraz oświetleniem.

Projekt zakłada wykonanie również odwodnienia. Jeden fragment drogi (o długości ponad 60 metrów) zostanie odwodniony przy pomocy wpustów, które zbiorą wodę do istniejącej w tym rejonie kanalizacji deszczowej. Pozostała część ulicy będzie miała rów odwadniający.

Za ten fragment ul. Zbożowej zapłacimy niecałe 1,3 mln zł. Powtórzmy: koniec robót – pierwsze dni lipca.

Skip to content