Na Tokarach powstaje rondo turbinowe

Strona główna   >   Najnowsze aktualności   >   Na Tokarach powstaje rondo turbinowe

Dodano: 13 czerwca 2024

Zmodernizowaliśmy rondo im. 19 Pułku Piechoty Odsieczy Lwowa na lewobrzeżnych Tokarach. Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podkreśla: – Będzie to kolejne rondo turbinowe. Poprawiamy tą inwestycją komfort jeżdżenia po mieście i jednocześnie podnosimy poziom bezpieczeństwa.

Prace przy rondzie podzieliliśmy na trzy etapy. W pierwszym poszerzyliśmy jezdnię, układając zrobione z kostki kamiennej opaski na jej krawędziach. Dzięki nim tiry, których na tym skrzyżowaniu nie brakuje, mieszą się swobodnie na rondzie, nie uszkadzają i nie rozjeżdżają poboczy, które wcześniej trzeba było regularnie poprawiać.

Następnie prywatna firma, która transportowała tędy ponadgabarytowe ładunki do kombinatu, ułożyła nowy asfalt. Wynikało to z porozumienia z Miejskim Zarządem Dróg, który zgodził się na taki transport pod warunkiem właśnie modernizacji ronda im. 19 pp Odsieczy Lwowa.

Natomiast po najbliższym weekendzie zmienimy organizację ruchu. W poniedziałek wykonamy oznakowanie poziome i zrobimy ze skrzyżowania rondo turbinowe. – Wprowadzona dotychczas na innych rondach taka organizacja ruchu sprawdziła się, zwłaszcza pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa – zaznacza prezydent miasta Andrzej Nowakowski.

Ostatni krok wykonamy w lipcu i dostawimy jeszcze aktywne, migające oznakowanie kierunkowe (dobrze znane z wielu skrzyżowań, świecące ledami strzałki typu U3a). Szacujemy, że ułożenie asfaltu kosztowało prywatną firmę od 400 do 500 tys. zł, a koszty, które ostatecznie poniesie MZD wyniosą 200 tys. zł.

Nowy asfalt już leży, otaczają go jasne opaski z kostki kamiennej

hw

Skip to content