Nowa ulica Zielona

Strona główna   >   ul. Zielona   >   Nowa ulica Zielona

– Zakończyliśmy modernizację kolejnego fragmentu ul. Zielonej na osiedlu Radziwie i zaczęliśmy jego odbiory – informuje prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Pięć lat temu przebudowaliśmy dwa odcinki tej drogi, które znajdują się w głębi osiedla między nieczynną bocznicą kolejową (kiedyś prowadziła do stoczni rzecznej), a łącznikiem z ul. Teligi. Łącznie mają one około 600 metrów długości.

Teraz zakończyliśmy modernizację trzeciego fragmentu ul. Zielonej, który leży między ul. Kolejową, a przejazdem kolejowym i ma 200 metrów długości.

Prace były kompleksowe – i podobnie jak wcześniej – zaczęły się od budowy kanalizacji deszczowej, której pod ulicą brakowało. Następnie przyszedł czas na wykonanie nowej nawierzchni oraz chodników. Wymieniliśmy także lampy ulicznego oświetlenia na energooszczędne, LED-owe. Koszt tych prac sięgnął 1,4 mln zł.

Do przebudowania w przyszłości pozostanie odcinek, leżący między czynnymi torami, a nieczynną bocznicą o długości ok. 250 metrów. Jednak, aby tę inwestycję zrealizować musimy najpierw zmodernizować w podobnym zakresie ul. Gromadzką i Sukcesorską. Kanalizacja deszczowa, którą planujemy pod nimi zbudować, odprowadzi wodę do zbiornika retencyjnego przy ul. Popłacińskiej. I wtedy będziemy mogli przebudować te ostatnie fragmenty ul. Zielonej, także zaczynając od wykonania kolektorów deszczowych i połączenia ich z infrastrukturą wykonaną pod ul. Gromadzką i Sukcesorską.

Taki podział inwestycji na etapy wynika z konieczności zbudowania kanalizacji, której drogowcy nie chcieli układać pod torami kolejowymi (by uniknąć czasochłonnych formalności). Dlatego budujemy infrastrukturę, która będzie odprowadzać wodę w dwóch różnych kierunkach. Na wschód od torów deszczówka popłynie do zbiornika retencyjnego przy ul. Krakówka, a ta po zachodniej stronie przejazdu kolejowego – do zbiornika przy ul. Popłacińskiej.

Ulica Zielona przed przebudową

Skip to content