Ograniczenia w ruchu na rondzie im. 19 Pułku Piechoty Odsieczy Lwowa – sobota 27 kwietnia

Strona główna   >   Wszystkie aktualności   >   Ograniczenia w ruchu na rondzie im. 19 Pułku Piechoty Odsieczy Lwowa – sobota 27 kwietnia

Dodano: 26 kwietnia 2024

W sobotę 27 kwietnia – od godz. 6 rano do godz. 15. po południu – wystąpią znaczne ograniczenia w ruchu na rondzie im. 19 Pułku Piechoty im. Odsieczy Lwowa na Tokarach (skrzyżowanie Trasy Popiełuszki DK60 z DW575). Przez kilka godzin dla kierowców nadjeżdżających z różnych, wybranych kierunków skrzyżowanie to będzie częściowo lub całkowicie nieprzejezdne. Będzie układana nowa nawierzchnia na tarczy ronda. Ze względu na warunki pogodowe nie doszło do tego 20.04.

Organizacja ruchu na rondzie im. 19 pp Odsieczy Lwowa będzie wyglądała następująco:

1. W czasie asfaltowania zachodniej połowy ronda (od strony Radziwia) – całkowicie zamknięty będzie przejazd DW575 od strony i w kierunku do Radziwia (jeśli ktoś nie zwróci uwagi na znaki informujące o zamknięciu przejazdy będzie mógł zawrócić na bocznicy, służącej do ważenia TIR-ów);

– kierowcy nadjeżdżający z Płocka oraz ci, nadjeżdżający od Łącka DK60 będą przed rondem zatrzymywać się przed tymczasową sygnalizacją świetlną. Będzie ona sterować ruchem wahadłowo. Sygnalizatory zapewnią im przejazd w kierunku Łącka i Płocka, i możliwość skrętu w kierunku Dobrzykowa.

– kierowcy nadjeżdżający od strony Dobrzykowa DW 575 będą mieli do dyspozycji tzw. starą ul. Dobrzykowską, która zostanie uczynniona i będzie swoistym „by passem” pozwalającym im skręcić jedynie w prawo, w kierunku Płocka. Nie pojadą do Radziwia, czy Ciechomic.

2. W czasie asfaltowania wschodniej połowy ronda (od strony Dobrzykowa) zasady będą analogiczne. Kierowcy nadjeżdżający z Płocka i Łącka staną pod tymczasową sygnalizacją świetlną, która będzie sterować ruchem wahadłowo. Będą mogli pojechać na wprost oraz skręcić w kierunku Radziwia. Samochody nadjeżdżające z Radziwia będą miały utrudniony wjazd na skrzyżowanie i kierowcom zalecamy wybranie objazdu. Kierowcy nadjeżdżający z kierunku Dobrzykowa – podobnie jak wcześniej – będą mogli „by passem” pojechać jedynie w kierunku Płocka.

Ułożenie nowego asfaltu na rondzie jest konieczne ze względu na zły stan tej nawierzchni. Choć zakres prac jest większy. Drogowcy poszerzą rondo o tzw. „kołnierz” na wzmocnionej podbudowie. Te prace już trwają i nie mają wpływu na ruch na tym skrzyżowaniu. W trakcie sobotniego asfaltowania sytuację będą monitorować drogowcy uprawnieni do przejęcia i ręcznego sterowania ruchem (w razie potrzeby).

K. Kozłowski

Skip to content