Otwieramy ulicę Łukasiewicza

Strona główna   >   Najnowsze aktualności   >   Otwieramy ulicę Łukasiewicza

W piątek 8 grudnia o godz. 7 rano wprowadzamy stałą organizację ruchu na zmodernizowanej ul. Łukasiewicza i otwieramy przejazd tą drogą. Autobusy Komunikacji Miejskiej wracają na swoje stare, stałe trasy dzień później, w sobotę rano.

Modernizację ul. Łukasiewicza zaczęliśmy przed pięcioma laty. W pierwszym etapie zmodernizowaliśmy ją na odcinku od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia do Ronda Nafciarzy.

– Przebudowa była kompleksowa. Zrobiliśmy wtedy rozdział kanalizacji i ułożyliśmy kolektory deszczowe, wykonaliśmy nową nawierzchnię, chodniki, drogę rowerową, zainstalowaliśmy nowoczesne i energooszczędne oświetlenie – podkreśla prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Umowę na modernizację pozostałych dwóch fragmentów ulicy – na odcinku od Ronda Nafciarzy do skrzyżowania z ul. Zglenickiego oraz kolejnego – od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia do ul. Nowowiejskiego podpisaliśmy w maju ubiegłego roku. Ten pierwszy odcinek (pod kombinatem) liczy sobie prawie 2,5 km długości, ten drugi – w centrum miasta – ma nieco ponad pół kilometra długości, łącznie przebudowaliśmy 3 km drogi.

Skip to content