Płocki Raport Drogowy – piątek 15 marca

Strona główna   >   Wszystkie aktualności   >   Płocki Raport Drogowy – piątek 15 marca

Dodano: 15 marca 2024

Informujemy o zaplanowanych na 15 marca pracach drogowych:

  • BIELSKA – naprawa ubytków w jezdni
  • PARTYZANTÓW – naprawa ubytków w jezdni
  • STEFANA BATOREGO – naprawa ubytków w jezdni
  • ŚWIERKOWA – naprawa ubytków w jezdni
  • CHOPINA – modernizacja trzeciego odcinka ul. Chopina  – przebudowa obejmuje rejon dworca autobusowego i skrzyżowania tej drogi z ul. Dworcową oraz Mickiewicza. Zmienił się sposób poruszania w tej części Płocka – czytaj więcej
  • LASOCKIEGO – przebudowa odcinka ulicy
  • NA SKARPIE – przebudowa ulicy

_____________________________________________________________________________________

Zamknięcie przejazdu kolejowego na ul. Otolińskiej

W związku z koniecznością usunięcia awarii PKP całkowicie zamyka przejazd kolejowy na ul. Otolińskiej na najbliższe dwa weekendy. Pierwsze zamknięcie przejazdu kolejowego nastąpi w piątek 15 marca o godz. 21.30 i potrwa do poniedziałku 18 marca do godz. 4.00 rano. Ponownie kolejarze przystąpią do prac w kolejny weekend i zamkną przejazd kolejowy na ul. Otolińskiej w piątek 22 marca o godz. 21.30 i będą usuwać usterki do poniedziałku 25 marca do godz. 4.00 nad ranem. Niewykluczone, że terminy te ulegną wydłużeniu, jeśli po rozpoczęciu prac okaże się, że usterka jest poważniejsza niż można było to wcześniej ocenić.

Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów ul. Targową lub Pasternakiewicza i Graniczną. Komunikacja Miejska zmienia na te dwa weekendy trasę linii nr 20. Nie będzie ona kursować ul. Lachmana i Banacha, ale przez al. Piłsudskiego oraz ul. Graniczną i Pasternakiewicza. Jeśli usuwanie awarii przez kolejarzy się przedłuży – trasy zmienią jeszcze kursujące w dni powszednie linie nr 120 oraz nr 32 i bardzo sporadycznie jeżdżąca linia nr 37. Ta pierwsza także będzie korzystać z objazdu ul. Pasternakiewicza i Graniczną oraz al. Piłsudskiego. Ta druga zaś nie dojedzie do ul. Targowej, będzie kursy kończyć na ul. Banacha. Trzecia natomiast skróci trasę z Podolszyc na Targową i zamiast ul. Lachmana także pojedzie Graniczną i Pasternakiewicza.

Jednocześnie Miejski Zarząd Dróg zdecydował się wykorzystać zamknięcie przejazdu kolejowego na weekend 22-25 marca, by wykonać odwodnienie wjazdu na nieutwardzony parking PKP przy ul. Otolińskiej (w sąsiedztwie torów).


Pamiętajmy, że drogowcy na bieżąco reagują na zgłoszenia o uszkodzeniach jezdni, drogi rowerowej lub chodnika. Sygnały można przekazać na telefon interwencyjny Miejskiego Zarządu Dróg (24 364 01 20 – czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30) albo poprzez aplikację LocalSpot, dostępną za darmo na telefony z Androidem i iOS.

K. Kozłowski

Skip to content