Płocki Raport Drogowy – poniedziałek 25 marca

Strona główna   >   Wszystkie aktualności   >   Płocki Raport Drogowy – poniedziałek 25 marca

Dodano: 25 marca 2024

Informujemy o zaplanowanych na 25 marca pracach drogowych:

  • OTOLIŃSKA – zamknięcie dla ruchu samochodowego przejazdu kolejowego przez PKP, obowiązują objazdy, naprawa zjazdu na parking
  • CHOPINA – modernizacja trzeciego odcinka ul. Chopina  – przebudowa obejmuje rejon dworca autobusowego i skrzyżowania tej drogi z ul. Dworcową oraz Mickiewicza. Zmienił się sposób poruszania w tej części Płocka – czytaj więcej
  • LASOCKIEGO – przebudowa odcinka ulicy
  • NA SKARPIE – przebudowa ulicy

_____________________________________________________________________________________

Zamknięcie przejazdu kolejowego na ul. Otolińskiej

W związku z koniecznością usunięcia awarii PKP całkowicie zamyka przejazd kolejowy na ul. Otolińskiej na najbliższe dwa weekendy. Pierwsze zamknięcie przejazdu kolejowego nastąpi w piątek 15 marca o godz. 21.30 i potrwa do odwołania.

Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów ul. Targową lub Pasternakiewicza i Graniczną. Komunikacja Miejska zmienia na  trasę linii nr 20. Nie będzie ona kursować ul. Lachmana i Banacha, ale przez al. Piłsudskiego oraz ul. Graniczną i Pasternakiewicza. Jeśli usuwanie awarii przez kolejarzy się przedłuży – trasy zmienią jeszcze kursujące w dni powszednie linie nr 120 oraz nr 32 i bardzo sporadycznie jeżdżąca linia nr 37. Ta pierwsza także będzie korzystać z objazdu ul. Pasternakiewicza i Graniczną oraz al. Piłsudskiego. Ta druga zaś nie dojedzie do ul. Targowej, będzie kursy kończyć na ul. Banacha. Trzecia natomiast skróci trasę z Podolszyc na Targową i zamiast ul. Lachmana także pojedzie Graniczną i Pasternakiewicza.

Jednocześnie Miejski Zarząd Dróg zdecydował się wykorzystać zamknięcie przejazdu kolejowego na weekend 22-25 marca, by wykonać odwodnienie wjazdu na nieutwardzony parking PKP przy ul. Otolińskiej (w sąsiedztwie torów).


Pamiętajmy, że drogowcy na bieżąco reagują na zgłoszenia o uszkodzeniach jezdni, drogi rowerowej lub chodnika. Sygnały można przekazać na telefon interwencyjny Miejskiego Zarządu Dróg (24 364 01 20 – czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30) albo poprzez aplikację LocalSpot, dostępną za darmo na telefony z Androidem i iOS.

K. Kozłowski

Skip to content