Przetarg na budowę ulicy Browarnej

Strona główna   >   Najnowsze aktualności   >   Przetarg na budowę ulicy Browarnej

Dodano: 05 lipca 2024

– Zabieramy się za budowę kolejnej ulicy. Tym razem będzie to Browarna. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na wybór wykonawcy – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Chodzi o odcinek ul. Browarnej leżący między Trasą ks. Popiełuszki, a granicą miasta z gminą Łąck. Fragment tej ulicy po drugiej stronie drogi dojazdowej do mostu Solidarności jest w dobrym stanie.

Natomiast w miejscu ulicy, wyłożonej dziś głównie asfaltowym destruktem, chcemy od podstaw zbudować drogę o długości prawie kilometra (sama Browarna ma 820 metrów długości, ale dochodzą do tego jeszcze dwa łączniki). Zaczniemy od wykonania kanalizacji deszczowej i sanitarnej (przyłącza do nieruchomości właściciele zrobią we własnym zakresie), potem ułożymy nową nawierzchnię, zrobimy zjazdy na posesje, chodniki, skrzyżowania, na koniec zainstalujemy nowe oświetlenie. Szacujemy tę inwestycję na 12 mln zł, z budżetu państwa zdobyliśmy jednak 8 mln zł dofinansowania.

Przetarg na wykonanie ogłosiliśmy 4 lipca. Na oferty od potencjalnych wykonawców ul. Browarnej czekamy do 19 lipca. Koniec inwestycji – po 12 miesiącach od momentu podpisania umowy.

Większość ul. Browarnej ma nawierzchnię destruktu asfaltowego

hw

Skip to content