Sezon na rower miejski otwarty

Strona główna   >   Wszystkie aktualności   >   Sezon na rower miejski otwarty

Dodano: 29 marca 2024

Na wiosnę sezon rowerowy rusza pełną parą. Na drogi rowerowe prowadzące przez Płock wyjechały miejskie jednoślady.

– Rower miejski przyjął się u nas doskonale. Obserwujemy, że mieszkańcy chętnie wykorzystują go w drodze do pracy czy na zakupy, dlatego też rozbudowujemy system o kolejne stacje i powiększamy rowerową flotę. A do tego budujemy infrastrukturę drogową, aby skomunikować wszystkie osiedla i ościenne gminy – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

W siódmy sezon działania Płocki Rower Miejski (PRM) wchodzi z 31 stacjami i 310 jednośladami. To więcej niż w poprzednim roku, gdy funkcjonowało 29 stacji obsługujących 290 rowerów. Nowe wypożyczalnie stanęły na pl. Dąbrowskiego przy Akademii Mazowieckiej i wieży ciśnień oraz w okolicy Centrum Aktywności Seniora przy ul. Otolińskiej 6. To inicjatywa radnej Darii Domosławskiej, która rozmawiała o tym z mieszkańcami. Dwadzieścia rowerów ma foteliki dla dzieci.

Zasady wypożyczania pozostają bez zmian. Aby korzystać PRM trzeba mieć aktywne konto i środki na nim. Można je założyć w każdej chwili i przy uruchamianiu wnieść opłatę początkową w wysokości co najmniej 10 zł. Są trzy sposoby wypożyczenia jednośladów: poprzez aplikację na urządzeniu mobilnym, kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta lub wysłanie sms o odpowiedniej treści. W każdym przypadku trzeba znać numer roweru. Jego zwrot jest bezpłatny w obrębie stacji, a poza jej obszarem kosztuje 10 zł (ta opłata rośnie nawet do 5 tys. zł, gdy zostawimy go poza Płockiem).

Każde pierwsze dwadzieścia minut korzystania z roweru jest darmowe. Jeżeli przekroczymy ten czas musimy zapłacić – w przedziale 20-60 minut złotówkę, do 2 godzin – 2 zł, do 3 godzin – 5 zł, a powyżej tego czasu 3 zł za każdą godzinę. Więcej na stronie: https://plock.bike.

– Miejskie rowery są dostępne 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu aż do końca listopada. To świetna, zdrowa i ekologiczna alternatywa dla samochodów, a nawet autobusów – podkreśla prezydent Nowakowski. Dojedziemy nimi w wiele miejsc, bo sieć dróg i szlaków rowerowych stale się wydłuża. Mamy ich blisko 100 km.

Skip to content