Uwaga! PKP zamyka przejazd na Otolińskiej

Strona główna   >   Wszystkie aktualności   >   Uwaga! PKP zamyka przejazd na Otolińskiej

Dodano: 13 marca 2024

W związku z koniecznością usunięcia awarii PKP całkowicie zamyka przejazd kolejowy na ul. Otolińskiej na najbliższe dwa weekendy.

Pierwsze zamknięcie przejazdu kolejowego nastąpi w piątek 15 marca o godz. 21.30 i potrwa do poniedziałku 18 marca do godz. 4.00 rano. Ponownie kolejarze przystąpią do prac w kolejny weekend i zamkną przejazd kolejowy na ul. Otolińskiej w piątek 22 marca o godz. 21.30 i będą usuwać usterki do poniedziałku 25 marca do godz. 4.00 nad ranem. Niewykluczone, że terminy te ulegną wydłużeniu, jeśli po rozpoczęciu prac okaże się, że usterka jest poważniejsza niż można było to wcześniej ocenić.

Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów ul. Targową lub Pasternakiewicza i Graniczną. Komunikacja Miejska zmienia na te dwa weekendy trasę linii nr 20. Nie będzie ona kursować ul. Lachmana i Banacha, ale przez al. Piłsudskiego oraz ul. Graniczną i Pasternakiewicza. Jeśli usuwanie awarii przez kolejarzy się przedłuży – trasy zmienią jeszcze kursujące w dni powszednie linie nr 120 oraz nr 32. Ta pierwsza także będzie korzystać z objazdu ul. Pasternakiewicza i Graniczną oraz al. Piłsudskiego. Ta druga zaś nie dojedzie do ul. Targowej, będzie kursy kończyć na ul. Banacha.

Jednocześnie Miejski Zarząd Dróg zdecydował się wykorzystać zamknięcie przejazdu kolejowego na weekend 22-25 marca, by wykonać odwodnienie wjazdu na nieutwardzony parking PKP przy ul. Otolińskiej (w sąsiedztwie torów).

hw

Skip to content