Wkrótce pojedziemy „Rowerem przez Góry”

Strona główna   >   Najnowsze aktualności   >   Wkrótce pojedziemy „Rowerem przez Góry”

Dodano: 02 lipca 2024

– Przystępujemy do realizacji kolejnego przedsięwzięcia w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka. Jest to pierwszy etap projektu pod nazwą „Rowerem przez Góry” – zapowiada wiceprezydent miasta Artur Zieliński.

Inwestycja polega na zaprojektowaniu i zbudowaniu ciągu pieszo-rowerowego po północnej stronie ul. Góry, na odcinku od skrzyżowania z ul. Kutnowską do ul. Przyszkolnej. Będzie miał on 3 metry szerokości i ok. 300 metrów długości. A także na wykonaniu chodnika o szerokości 2,5 metra po południowej stronie tej ulicy na nieco krótszym odcinku o długości 270 metrów. Połączy on rejon przystanku autobusowego ze skrzyżowaniem z ul. Przyszkolną. A do tego zrobimy jeszcze oświetlenie i na wybranych odcinkach odwodnienie.

Jest to na razie pierwszy etap tej inwestycji. W drugim planujemy połączenie ciągu pieszo-rowerowego ze skrzyżowaniem z ul. Kutnowską i wykonanie skrętu w kierunku Radziwia oraz pętli, która pozwoli jechać do Grabiny. Inwestycję prowadzi Miejski Zarząd Dróg, który w czerwcu rozstrzygnął przetarg na wybór wykonawcy i lada moment podpisze z nim umowę. Oferta, jaka okazała się w tym postępowaniu najkorzystniejsza opiewa na kwotę 1,2 mln zł.

Jest szansa, że wykonawca zrealizuje to przedsięwzięcie do końca grudnia, ale jeśli zima przyniesie niekorzystne warunki atmosferyczne – roboty skończą się w przyszłym roku.

hw

Skip to content