Kończymy modernizację ul. Na Skarpie

Strona główna   >   Najnowsze aktualności   >   Kończymy modernizację ul. Na Skarpie

Dodano: 10 kwietnia 2024

Na drodze tej zaczęliśmy układać pierwsze warstwy asfaltu i wykonujemy ostatnie prace porządkowe.

Roboty trwały niecały rok. Zaczęliśmy od budowy kanalizacji deszczowej, przebudowaliśmy również kanalizację sanitarną i wodociąg. Co ważne: uniknęliśmy przy tym kolizji z istniejącym drzewostanem. Choć na czas robót budowlanych – na wszelki wypadek – drzewa odpowiednio zabezpieczyliśmy.

Potem przyszedł czas na ułożenie asfaltowej nawierzchni, wymianę chodników (w jednym miejscu także na dołożenie brakującego fragmentu chodnika) oraz na wykonanie zjazdów na poszczególne posesje. Wyasfaltowaliśmy też tzw. łącznik do ul. Jasnej (w ubiegłym roku ułożyliśmy tam nowe chodniki, teraz zrobiliśmy nawierzchnię). Na koniec zainstalowaliśmy energooszczędne oświetlenie na nowoczesnych, aluminiowych słupach, które stanęły w miejscu szarych, betonowych latarni. Nowa ul. Na Skarpie pozostała drogą dwupasmową, choć zmieniła się jej szerokość – jest o pół metra węższa, za to poszerzyliśmy ją na zakrętach. Na wlocie na Rondo Grabskich znalazły się tzw. wyspy kanalizujące. Powstały również nowe, bardzo wyczekiwane przez mieszkańców, miejsca parkingowe.

Do zrobienia są jeszcze pasy niskiej zieleni, zaprojektowane między jezdnią, a chodnikiem. – Koszt wszystkich robót wyniósł pięć mln zł – podsumowuje prezydent Andrzej Nowakowski.

hw

Skip to content