Przed nami kolejny etap przebudowy ul. Chopina

Strona główna   >   Wszystkie aktualności   >   Przed nami kolejny etap przebudowy ul. Chopina

Dodano: 15 kwietnia 2024

Uwaga kierowcy! Kontynuujemy modernizację ul. Chopina i zbliżamy się powoli do jej końca, ale przed nami jeszcze szereg utrudnień wynikających z konieczności całkowitego zamknięcia fragmentów tej drogi.

W środę 17 kwietnia drogowcy zamykają odcinek ul. Chopina, leżący między skrzyżowaniem z ul. Mickiewicza, a ul. Obrońców Płocka 1920 roku. Skrzyżowania te pozostaną jednak na razie przejezdne.

Po zakończeniu prac na tym odcinku drogowcy całkowicie zamkną przejazd na całym obecnie modernizowanym odcinku od banku do skrzyżowania z ul. Obrońców Płocka. Ten etap modernizacji ul. Chopina zacznie się w połowie maja i potrwa do końca czerwca.

Przebudowa tej drogi trwa od 2016 roku. Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu prowadzimy ją etapami. Tym bardziej, że modernizacja jest kompleksowa: od podstaw budujemy podziemną infrastrukturę, potem jezdnię, chodniki i drogę rowerową, której wcześniej tu nie było oraz instalujemy nowoczesne oświetlenie. Zmodernizowaliśmy już trzy fragmenty tej ulicy. Najpierw przebudowaliśmy odcinek, leżący między ul. Bielską, a skrzyżowaniem z ul. Obrońców Płocka. Potem były kolejne: od ul. Otolińskiej do Ronda Moniuszki i od Otolińskiej do rozjazdów w rejonie dworca autobusowego i ul. Dworcowej. Teraz pracujemy nad ostatnim fragmentem. Umowa z wykonawcą mówi, że koniec wszystkich robót nastąpi najpóźniej 11 września br. Niewykluczone jednak, że nastąpi to wcześniej. Po zakończeniu prac znacznie zmieni się organizacja ruchu. Największa zmiana zakłada, że rozdzielająca dziś jezdnie ul. Chopina centralna wyspa zieleni zostanie powiększona (wydłuży się niczym cygaro) i zacznie funkcjonować jako duże rondo.

Inwestycję prowadzi Miejski Zarząd Dróg. Za modernizację zapłaci prawie 7,7 mln zł, zdobyliśmy jednak dofinansowanie (z budżetu państwa) w wysokości połowy tej kwoty.

Ulica Chopina zostanie zamknięta, ale jej skrzyżowanie z ul. Obrońców Płocka 1920 roku pozostanie jeszcze jakiś czas przejezdne

hw

Skip to content