Otwieramy Kościuszki. Siedemnastego o siedemnastej

Strona główna   >   ul. Kościuszki   >   Otwieramy Kościuszki. Siedemnastego o siedemnastej

W piątek 17 listopada, po południu, otwieramy przejazd przebudowaną ul. Kościuszki na całej długości, od pl. Narutowicza po pl. Dąbrowskiego. Pojedziemy więc, jak przed przebudową, na stare trasy wracają autobusy Komunikacji Miejskiej, wraca też strefa płatnego parkowania.

Modernizacja ul. Kościuszki oraz budowa kanalizacji deszczowej pod pl. Dąbrowskiego i fragmentem ul. Warszawskiej zaczęła się w ubiegłym roku. Przebudowa była kompleksowa i zaczęła się właśnie od ułożenia kolektorów zbierających deszczówkę. Potem przyszedł czas na ułożenie nowej nawierzchni i chodników, a także na zainstalowanie nowego oświetlenia. Na odcinku ul. Kościuszki, leżącym między pl. Narutowicza, a pl. Dąbrowskiego wykorzystaliśmy granitową kostkę (na jezdnię) oraz granitowe płyty (na chodniki). Natomiast jezdnię i chodniki na pl. Dąbrowskiego odtworzyliśmy z nowych, ale konwencjonalnych materiałów.

W piątek wykonawca przebudowy ul. Kościuszki zabierze zapory i pozwoli nam z tej drogi korzystać

Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł ostatecznie 18,3 mln zł (pięć mln zł dofinansowania zdobyliśmy z budżetu państwa, a cztery – z „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”).

W piątek 17 listopada koniec inwestycji. Wykonawca zbierze wszystkie bariery zagradzające przejazd i około godz. 17.00 otworzy przejazd. Wracamy do sposobu poruszania się sprzed rozpoczęcia robót budowlanych i drogowych.

Pamiętajmy więc, że:

 ul. Kościuszki na odcinku od pl. Narutowicza do pl. Obrońców Warszawy oraz ten ostatni plac objęte są strefą płatnego parkowania. Za postój płacimy tu w dni powszednie od godz. 8.00 do 17.00, od poniedziałku 20 listopada;

 przebudowane ulice i place objęte są znakiem strefowym ograniczającym maksymalną prędkość do 30 km na godz. Znaki strefowe stoją na wlocie na pl. Narutowicza, Obrońców Warszawy, na ul. Misjonarskiej, Gradowskiego oraz Warszawskiej;

 od poniedziałku na swoje dawne trasy – przez pl. Obrońców Warszawy, ul. Kościuszki oraz pl. Dąbrowskiego i ul. Warszawską – wracają autobusy Komunikacji Miejskiej linii nr 4 i 18, z których korzystają m.in. pacjenci Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz studenci Akademii Mazowieckiej.

Zadanie pn. Przebudowa ul. Kościuszki i budowa kanalizacji deszczowej wraz z odwodnieniem nawierzchni na placu Dąbrowskiego i ul. Warszawskiej w Płocku współfinansowano ze środków Województwa Mazowieckiego

Skip to content