Otwieramy ulicę Łukasiewicza

Strona główna   >   ul. Łukasiewicza   >   Otwieramy ulicę Łukasiewicza

W piątek 8 grudnia o godz. 7 rano wprowadzamy stałą organizację ruchu na zmodernizowanej ul. Łukasiewicza i otwieramy przejazd tą drogą. Autobusy Komunikacji Miejskiej wracają na swoje stare, stałe trasy dzień później, w sobotę rano.

Modernizację ul. Łukasiewicza zaczęliśmy przed pięcioma laty. W pierwszym etapie zmodernizowaliśmy ją na odcinku od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia do Ronda Nafciarzy.

– Przebudowa była kompleksowa. Zrobiliśmy wtedy rozdział kanalizacji i ułożyliśmy kolektory deszczowe, wykonaliśmy nową nawierzchnię, chodniki, drogę rowerową, zainstalowaliśmy nowoczesne i energooszczędne oświetlenie – podkreśla prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Umowę na modernizację pozostałych dwóch fragmentów ulicy – na odcinku od Ronda Nafciarzy do skrzyżowania z ul. Zglenickiego oraz kolejnego – od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia do ul. Nowowiejskiego podpisaliśmy w maju ubiegłego roku. Ten pierwszy odcinek (pod kombinatem) liczy sobie prawie 2,5 km długości, ten drugi – w centrum miasta – ma nieco ponad pół kilometra długości, łącznie przebudowaliśmy 3 km drogi.

Nowe skrzyżowanie ul. Łukasiewicza z Al. Kobylińskiego

Zakres prac był taki sam, jak przed pięcioma laty. Koszt drugiego etapu sięgnął 77 mln zł. Zdobyliśmy jednak 30 mln zł dofinansowania z budżetu państwa. Zdobyliśmy również dofinansowanie z budżetu samorządu województwa mazowieckiego w wysokości 3,6 mln zł. Jeśli zsumujemy koszt tych dwóch etapów to otrzymamy kwotę 107 mln zł.

Wykonawca zgłosił inwestycję do odbioru 30 listopada. Od poniedziałku 4 grudnia prowadzimy odbiory. Niektóre z wyłapanych niedociągnięć usuwamy na bieżąco, wykonawca sprząta też plac budowy, stąd niech jeszcze nie dziwi obecność drogowców na ulicy.

Wszystko, co możliwe do zrobienia przy panujących warunkach atmosferycznych, dziś kończymy. 8 grudnia rano wprowadzamy stałą organizację ruchu i ulicę otwieramy. W sobotę 9 grudnia autobusy KM wracają na stare trasy. Trzeba jednak uważnie czytać rozkłady jazdy, ponieważ w związku z przywróceniem stałych tras na niektórych przystankach zmienione zostaną godziny odjazdów (od 1 do 3 minut).

Warto pamiętać, że zmienia się jednocześnie organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Łukasiewicza z Nowowiejskiego. Kierowcy dojeżdżający do niego ul. Łukasiewicza będą znajdować się na drodze podporządkowanej i będą musieli ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom poruszającym się ul. Nowowiejskiego w obydwu kierunkach. Bądźmy ostrożni!

hw

Skip to content